תקלות השביתו השבוע את שירות האינטרנט של אמזון ואת ספוטיפיי

הסיפורים הטובים ביותר

שירותי האינטרנט של אמזון (AWS) סבלו מתקלה נרחבת במשך רובו של יום רביעי השבוע. תקלה נרשמה אתמול (ו’) גם באתר ספוטיפיי שהושבת למשך שעה.

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

 

אמזון הודיעה בחמישי כי “החזרנו את כל התנועה דרך כל נקודות הקצה והיא פועלת כעת כרגיל”. התקלה השפיעה רק על מחוז אחד מתוך 24 המחוזות של AWS – אזור US-East-1 שבמזרח ארה”ב – אך היא הפסיקה את פעילותם של שירותי אינטרנט פופולריים רבים שמסתמכים על שרתי השירות, כמו Roku, פליקר, ואדובי ספארק. אמזון מסרה שזיהתה את שורש הבעיה בליל יום רביעי, ושנקטה פעולה מלאה ומיידית כדי למנוע את חזרתה.

 

אמזון אמזון צילום: גטי

 

 

אתר דאון דטקטור דיווח שיותר מ-100 משתמשים חוו בעיות בשירות, שמהווה פן מרכזי בעסקיה של אמזון.

 

AWS נהנתה מעלייה בביקושים במהלך המגפה, לאור המעבר לעבודה מהבית ולמפגשים וירטואליים. דייויד בראון, סגן נשיא AWS Elastic Compute Cloud, אמר במאי שהחברה נמנעה מתקלות במהלך מגפת הקורונה כיוון שהיא החלה להתאים את שרשרת האספקה שלה כבר בינואר בתגובה למשבר הבריאותי שהלך והסתמן. “אנחנו עובדים קשה מאוד מאחורי הקלעים כדי ליצור את האשליה של הספק אינסופי”, אמר אז בראון.

 

תקלה גם בספוטיפיי

באירוע דומה שאירע אתמול, אתר ספוטיפיי הפסיק לפעול, לאחר שבעיית תקשורת נרחבת השפיעה על משתמשים במספר ארצות באירופה ובמקומות נוספים.

 

שירות המוזיקה הפסיק לפעול עבור משתמשים רבים סביב השעה 04:15 בבוקר שעון מזרח ארה”ב, אך ספוטיפיי תיקנה את התקלה לאחר כשעה.

 

הפסקות בפעילות ספוטיפיי הן דבר נדיר, והאחרונה אירעה באוגוסט לאחר שהחברה שכחה לחדש את רישיון ה-TLS (אבטחת התעבורה) שלה. השירות לא פעל גם אז במשך כשעה. התקלה הנוכחית אינה נובעת מאותה סיבה. ספוטיפיי חוותה בעיות גם מוקדם יותר השנה, במהלך תקלה נרחבת שאירעה עקב באג במערכת iOS SDK של פייסבוק, והאפליקציה שלה כשלה במכשירים ניידים. התקלה האחרונה אינה קשורה כנראה לפייסבוק והיא אירעה בקרב משתמשים ניידים ונייחים גם יחד.

Leave a Reply

Your email address will not be published.