תיעוד: ח”כ עופר כסיף תקף שוטרים בדרום הר חברון

עוֹלָם

ח”כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת) תועד מתעמת עם שוטרים בדרום הר חברון. בסרטון שהופץ היום (שישי) נראה כסיף, שביקש להגיע להפגנה, נחסם על ידי אנשי כוחות הביטחון. חילופי הדברים בין הצדדים הפכו במהרה לעימות פיזי, שכלל הרמת ידיים וצעקות. תקרית זו אירעה כיממה לאחר שח”כ אחמד טיבי תועד בעודו מונע מהמשטרה לעכב חשוד.

כסיף מסר: “היום הגענו לתמוך בתושבי מסאפר יטא הילידים, העומדים בפני הריסות בתיהם וגירושם מאדמתם לאור פסיקת בג”ץ המתכחשת ושוללת את הדין הבינלאומי.

“השוטרים הפרו את חסינותי שוב ושוב במהלך התהלוכה השקטה ומנעו ממני את תנועתי החופשית. הגדיל לעשות אחד השוטרים כשאיים ואמר לחברו ‘אם הוא (כסיף – מ”מ) ימשיך – לא רק אעצור אותו, אלא אירה בו’. אותו שוטר סירב למסור לי את שמו ואף האשים אותי שאיימתי לדרוס אותו”. לדברי כסיף, “שוב המשטרה משקרת כדי לכסות על אלימותה, מחדליה ופשעיה”.

ראש הממשלה נפתלי בנט מסר כי הוא “‏מגנה בכל תוקף ורואה במלוא החומרה את ההתנהגות החמורה ומעודדת האלימות של אחמד טיבי ועופר כסיף, שמתחבאים בפחדנות מאחורי החסינות, מפריעים לשוטרים בעבודתם ותוקפים אותם בלי בושה. ‏חסינות היא כדי לשרת את המדינה, לא כדי לפגוע בה”.

“התיעוד מוכיח תקיפה”

גורם בכיר במשטרה אמר ל”ישראל היום”: “רואים בחומרה את האירוע שבו מתועד ח”כ כסיף מכה שוטר במשטרת ישראל. זו התנהגות אומללה של ח”כ מכהן בכנסת ישראל מול שוטרים שלנו, שעושים את עבודתם נאמנה. התיעוד מוכיח תקיפה של ח”כ נגד שוטר”.

לפי הגורם הבכיר, במשטרה אוספים את כל החומרים סביב התקריות האלימות שלחברי כנסת כלפי שוטרים שביצעו את תפקידם, במטרה לבחון פתיחה של חקירות פליליות נגדם. המפכ”ל וראש אח”מ צפויים לבקש את פתיחתה של חקירה פלילית על תקיפת שוטרים והפרעה למילוי תפקידם.

אגף החקירות והמודיעין פועל לגבש חוות דעת שתוצג לפרקליט המדינה והיועמ”שית, כדי לבחון פתיחה של חקירה פלילית נגד כסיף וטיבי.

שרת הפנים איילת שקד התייחסה לתקרית בציוץ שפרסמה. “שוטרות ושוטרים, לוחמי מג”ב וכל הכוחות שנמצאים בשטח גם ביום שישי בצהריים, כדי לשמור על כולנו: אני יודעת כמה קשה אתם עובדים בימים אלה ואיך אתם חוצצים בגופכם בין הטרור לאזרחי ישראל”, כתבה. “תעשו את עבודת הקודש הזאת ותתעלמו מאנשים נאלחים כמו עופר כסיף. העם איתכם”.

השתתף בהכנת הידיעה: תמיר מורג

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.