שני חשודים בטרור נעצרו בג’נין: דיווחים כי מדובר בבכיר בג’יהאד האיסלאמי

הסיפורים הטובים ביותר עוֹלָם

מסתערבי משמר הגבול של משטרת ישראל ולוחמי סיירת נחל עצרו הערב (שני) בהכוונת השב”כ שני חשודים בפעילות טרור במחנה הפליטים ג’נין תוך חילופי אש עם מחבלים שירו לעברם, אין נפגעים לכוחותינו. לפי דיווחים פלסטינים, צה”ל עצר את המבוקש, ראש הג’יהאד האסלאמי בשומרון בסאם א-סעדי‌‌.

עם כניסת הלוחמים לג’נין נפתחה אש חיה של מספר מחבלים לעבר הלוחמים שהגיבו בירי חי, זוהו מספר פגיעות במחבלים חמושים. מסתערבי מג”ב המשיכו בפעילות המבצעית ועצרו שני חשודים שהועבר לחקירה בשירות הביטחון הכללי. כמו כן, במהלך הפעילות נתפסו פרטי אמל”ח, ביניהם אקדח, מחסניות, כדורי M-16 וכסף מזומן. 

נתפסו בג'נין (צילום: דוברות המשטרה)נתפסו בג’נין (צילום: דוברות המשטרה)

לפי הדיווחים, המבוקש שנעצר הוא בסאם רג’ב עבד אל-רחמן אל-סעדי, בן 62 ואחד מהמנהיגים הבולטים של תנועת הג’יהאד האיסלאמי ביהודה ושומרון. אל-סעדי נעצר מספר פעמים על רקע חברותו בארגון הטרור, ושהה למעלה מ-15 שנה בבתי הכלא הישראלים.

הזרוע הצבאית של הג’יהאד האסלאמי מסרה בתגובה לפעילות: “אנו מוכנים לתגובה בכוח על התוקפנות אם לא תעצר. מזהירים את הכיבוש מפגיעה בחייו של המפקד הגדול השיח’ בסאם א-סעדי”. עוד הודיעה הזרוע על “העלאת הכוננות בקרב לוחמיה, והיחידות הלוחמות הפועלות כהיענות לקריאת החובה אל מול התוקפנות הבוגדנית שאליה נחשפו הבכיר הגדול השיח’ בסאם א-סעדי ומשפחתו לפני זמן קצר בג’נין”. 

שר התקשורת יועז הנדל התייחס לפעולה וכתב בחשבון הטוויטר שלו: “מברך את שירות הביטחון הכללי, צה״ל ומג״ב על הפעולה בג׳נין. נמשיך לפעול בנחישות מול הטרור הפלסטיני”.

בתוך כך, תושבי קרית ארבע התבקשו להסתגר בבתיהם עקב חשש לאירוע ביטחוני, סריקות נערכות במרחב. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.