שניים מהפצועים בפיגוע באלעד יצאו מכלל סכנה; המצוד אחר המחבלים נמשך

הסיפורים הטובים ביותר עוֹלָם

כמעט 42 שעות חלפו מאז החלו החיפושים אחר שני המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד ביום חמישי האחרון, בו נרצחו שלושה בני אדם. היום (שבת), עדיין נדמה כי כוחות הביטחון עדיין מגששים באפלה וכי אין קצה חוט. כוחות הביטחון בשלב זה ממשיכים להפוך כל אבן וכל פינה, כאשר הם מכסים אזורים הקרובים לאלעד, מתוך הנחה כי המחבלים מסתתרים בקרבה למקום ולא הצליחו להתרחק, אלא אם נאספו בעזרת רכב אחר.

במקביל, בית החולים בילינסון פרסם לפני זמן קצר כי שניים מהפצועים בפיגוע מוגדרים כעת במצב קשה אך יציב. על פי הודעת בית החולים, השניים מורדמים ומונשמים, אך לא בסכנת חיים.

כאמור, כוחות הצבא, המשטרה, השב”כ, מג”ב וימ”מ ממשיכים בסריקת האזורים הפתוחים בסמוך למקום הפיגוע, כולל פארקים, אזורי עשביה, יערות, אתרי בניה, מחצבות, כאשר החיפושים התרחבו גם לקיבוצים קרובים כדוגמת נחשונים וגבעת השלושה. 

הנרצחים בפיגוע באלעד (צילום: זק''א)הנרצחים בפיגוע באלעד (צילום: זק”א)

בשלב זה ממשיכים לעשות כל מאמץ על מנת לאתר את שני המחבלים, כשבכוחות הביטחון בטוחים כי יצליחו במשימה, יאתרו את השניים וילכדו אותם. בינתיים, הזמן שחלף מאז הפיגוע והימלטות המפגעים לא עומד לצד המחפשים, שכן המשימה שהוגדרה היא לאתרם בטרם יבצעו פיגוע נוסף.

הכוחות מבצעים הערכות מצב מספר פעמים ביממה והאירוע בהחלט מזכיר את החיפושים אחר האסירים הבטחוניים שנמלטו מכלא גלבוע, גם שם פעלו היחידות ביתר שאת עם מסוקים באוויר ואספו, ליקטו וחקרו כל שבב מידע שהגיע, בדיוק כפי שקורה היום. מספר חפ”קים הוקמו בגזרת החיפושים, אך עדיין הנחת העבודה היא שהמחבלים כאמור נשארים באזור.

Leave a Reply

Your email address will not be published.