רולטה רוסית בכבישי הנגב: המגזר הבדואי מעורב ביותר מ-60% מהתאונות הקטלניות בדרום

עוֹלָם

“המסר הוא פשוט לנהוג בטוח ולהיות זהירים, אנחנו לא יודעים מי לידנו, מי מימין, מי משמאל. הכעס לא יחזיר את אבא שלי, הכעס לא יחזיר אף אחד שנהרג במקרים כאלה”, אמר בתחילת השבוע אייל משה, בנו של ניצן, שנהרג בתאונה הקטלנית יחד עם ענת טל־קטלב.

הנהג הפוגע הוא תושב הפזורה שלא הוציא רישיון מעולם ואף נתפס בעבר על העבירה הזאת.

“לנהוג בטוח”, אמר הבן השכול, אך בנגב הטיפ הזה לא עוזר, שם הדברים לא תלויים בך. 61% מהתאונות הקטלניות בנגב ו־60% מהתאונות הקשות בשנת 2018 אירעו תוך מעורבות של נהגים מהאוכלוסייה הלא יהודית. עם זאת, הם מהווים רק עשירית מכלל הנהגים בדרום. את זה ציין דו”ח מבקר המדינה האחרון שעסק במשילות בנגב. חוסר משילות? בכל פעם שמציינים את המושג המאוס הזה בקשר לנגב, הדבר כבר מתקבל בהבנה. אך אחרי סוף השבוע השמשי במיוחד – בנגב ישנם עוד שמונה יתומים. שמונה אנשים שלנצח ילכו עם התווית הזאת – שההורה שלהם נרצח, לא נהרג; נרצח בגלל נהג צעיר מהפזורה שנהג ללא רישיון, במהירות ובפראות, והרס שתי משפחות. 

“צריך שוטרים”. תאונת דרכים קטלנית בכביש ערערה, צילום: דודו גרינשפן

טרור בכבישים

סביר להניח שכל תושב בנגב, או נכון יותר, כל אחד שנוהג או נוסע לצד הנהג, ראה בעיניו לא פעם נהיגה פרועה מצד שכניו ביישובים הסמוכים. חוסר האכיפה בכבישי הנגב הוא פשוט טרור – אין דרך אחרת להציג זאת. “משילות מתחילה בכבישים, את זה מכיר כל תושב בנגב. אין יום שאתה נוסע בכביש ולא מרגיש במלחמה – מישהו מנסה להוריד אותך, ‘חותך’ אותך; כל יום יש כמעט ש…”, מספר בשיחה עם “ישראל היום” ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת נגב, שזועק כבר שנים על המצב בכבישים באזור, ומעלה את הנושא מול בכירי ההנהגה הארצית בכל הזדמנות. “הדבר הזה נובע מכך שהמשטרה לא נוכחת – אין הסבר אחר, היא לא נוכחת ולא אוכפת”.

דורון מסביר שכאן אין אפילו שאלה של תשתיות משום שהתאונה קרתה בכביש 6, כביש מפוקח ובטיחותי: “התשתיות הכי טובות (בכביש 6), ועדיין אותו נהג עלה על ההגה ועשה את מה שעשה – ממש רצח אותם. נושא הכבישים צריך להיות בסדר עדיפויות ראשון, לפני חממות הקנאביס. לא יכול להיות שבכביש 40, כשנוסעים מבאר שבע למצפה רמון, אין גדר הפרדה, אין תאורה ואין משטרה. בסוף מדובר פה באכיפה, הם אמונים על אכיפה, לכן זה מאוד פשוט. אחד כזה – אין לו בעיה לעלות לכביש, הוא היה יכול לנסוע ככה עוד שנים ארוכות ולאף אחד לא היתה בעיה עם זה. אין פתרונות קסם – צריך שוטרים.

“בעיה נוספת היא התרבות הבדואית. אני מצפה מהורים שרואים את הבן שלהם מסתובב בג’יפ שעולה 800 אלף שקלים שישאלו את השאלות, מאיפה יש לו אוטו כזה, ואם התשובות לא תואמות אז צריך להסגיר אותו למשטרה. אבל פה מדובר במצב שהחברה לא מוקיעה את העבריינים מקרבה. אנחנו מוצאים את עצמנו במצב הזה”.

“אנחנו בבעיה חמורה”. ראש עיריית דימונה בני ביטון , צילום: יוסי זליגר

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, כואב כמו כל הנגב את מותם של ניצן משה וענת טל־קטלב ביום חמישי, אך מעבר לביקורת הוא מבין מאיפה נובעת הבעיה: “יש לנו מערכות יחסים טובות עם המגזר הבדואי, אך בנושא תאונות הדרכים אנחנו בבעיה חמורה – 60 אחוז מהתאונות הן שלהם, מה שקרה עם ניצן ועם ענת זה ממש רצח – אדם שלא היה לו רישיון נהיגה והיה צריך להישפט השנה. אני מאשים את רשויות החוק.

“בתי המשפט עובדים מאוד לאט. המשטרה עושה עבודה יוצאת מהכלל, אבל הגיע הזמן שממשלת ישראל תתחיל לתת לה משאבים ותקנים, וזה לא פחות חשוב מחינוך, מדובר בחיי אדם.

“זאת ממש רולטה רוסית. אני לא מדבר על זריקת אבנים, אי אפשר להמשיך לחיות עם הסבל הזה. גם הם (הבדואים) רוצים את זה, בואו תעזרו לנו – הם אומרים לי. זה הזמן להקים את המשמר הלאומי”, מסכם ביטון.

“ברגעים כאלו אתה חושב בעיקר איך ממשיכים מפה, מה עכשיו”, אומרת בתו של ניצן משה, ליהי, “כאילו איך החיים ייראו עוד שנה, לא השבוע. פשוט משום מקום, אין הכנה. אף אחד לא מכין אותך לדברים האלה. אתה כועס על הכל. כאילו למה?” היא שואלת, אך תשובה הגיונית היא לא תקבל – לפחות לא בנגב.

תושבי הנגב לא מוכנים לקבל את המצב הבלתי נסבל – ביום שישי הקרוב תתקיים מחאה בצומת להבים הסמוך לרהט.

“אי אפשר להמשיך לחיות עם הסבל הזה”. תאונת דרכים דרומית לבאר שבע, צילום: דודו גרינשפן

משלמים מחיר דמים

“הרצח הטרגי של שני אהובי הנגב, שהותירו אחריהם שמונה יתומים, הוא תוצר ישיר של ההפקרות בנגב, הפקרות אשר לה אחראיות כל הממשלות במרוצת השנים. אוזלת היד, היעדר האכיפה והיעדר המשילות הם החוליות בשרשרת המאפשרת נהיגה פרועה ושלוחת רסן של הפורעים בנגב” אומרת נטלי סופר, ממארגנות המחאה, יחד עם קבוצה של פעילים מקומיים.

בשיחה עם “ישראל היום”, יו”ר ארגון “תושבים למען הנגב”, יהודה בננו, דורש שינוי חקיקה: “מדובר בעבריינים שהקשר בינם לבין שמירה על חוקי הדרך והתנועה מקרי בהחלט. לא ייתכן שממשלת ישראל תאפשר אבטחה של אלפי שוטרים כאשר מגיעה אישיות חשובה, ואילו תושבי באר שבע והנגב מופקרים לגורלם בתקווה שיגיעו לביתם בשלום”.

ממשטרת ישראל נמסר: “אנו פועלים כל העת לחשיפת חשודים הנוהגים ללא רישיון נהיגה, ללא היתר, ו/או בזמן פסילה ובכך מסכנים את כלל משתמשי הדרך. מתחילת השנה נתפסו ברכבי הארץ אלפי נהגים אשר הורחקו מהכביש והועמדו לדין, ומתוכם מעל 1,000 נהגים רק במרחב נגב”.

בהכנת הכתבה השתתף: סהר אברהמי

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.