קבוצת לוריאל מקימה קרן לחדשנות מעגלית

עֵסֶק

התמיכה של הקרן תכלול סטארט-אפים ישראלים, במטרה לתמוך בפתרונות סביבתיים פורצי דרך בחדשנות מעגלית

קבוצת לוריאל מקימה קרן לחדשנות מעגלית, מתוך הכרה בלחץ הגובר על משאבי הטבע בכל העולם ובצורך הדחוף להרחיב את פתרונות הכלכלה המעגלית למען כדור הארץ. כלכלה מעגלית היא גישה כלכלית החותרת למניעת בזבוז, על ידי ניצול מרבי של חומרי גלם או אנרגיה והיא אלטרנטיבה למודל במסגרתו משתמשים בכל חומר גלם או מוצר פעם אחת בלבד וזורקים.

במסגרת תוכנית הקיימות ‘לוריאל למען העתיד’, תורמת החברה 50 מיליון יורו לקרן החדשה, שעומדת על סך כולל של 150 מיליון יורו. הקרן, המופעלת על ידי חברות מובילות בניהול קרנות ממוקדות קלינטק Demeter ו-Cycle Capital, תיהנה ממגוון רחב של משקיעים, לרבות המשקיע האסטרטגי Axens, חברות פמילי אופיס בכללן Haltra ו-Claridge, כמו גם משקיעים ומנהלים פרטיים.

1 צפייה בגלריה

מוצר של לוריאלמוצר של לוריאל

מוצר של לוריאל

(לוריאל)

הקרן לחדשנות מעגלית תתמוך בחברות ובסטארט-אפים בצפון אמריקה, אירופה ואסיה כולל בישראל, המפתחים שימוש מעגלי במשאבים בתעשיות שונות, לרבות חומרים חדשים מתחום הביו-כלכלה, פתרונות מעגליים לאריזות, תהליכי מיחזור ופסולת, ותהליכים לוגיסטיים המשלבים יעילות אקולוגית. הקרן משתמשת במתודולוגיה אמינה וחדשנית למדידת השפעה של חברות הפורטפוליו, המשלבת בדיקת נאותות ומעקב מתמשך על מדדי ביצוע מרכזיים שאינם פיננסיים, לרבות הפחתת פליטות גזי חממה, שימוש במשאבים וגיוון אנושי.

הקרן לחדשנות מעגלית מתמקדת בתמיכה בפרויקטים כמו חברת הסטארט-אפ לאופנה מעגלית For Days, שירות שהתחיל מהפכה מעגלית באמצעות מיחזור בגדים ישנים של צרכנים עם התיק Take Back Bag ומציע קטלוג עשיר של 100% בגדים מעגליים, ניתנים למיחזור ובעיצוב ידידותי לסביבה. פרויקט נוסף, Aphea.Bio שמשימתו היא “שימוש בטבע עבור חקלאות טובה יותר”, מפתח רכיבים חקלאיים טבעיים המופקים על מנת להפחית את השימוש בכימיקלים.

לדברי כריסטוף באבול, סגן נשיא בכיר, סמנכ”ל כספים בלוריאל, “לוריאל היא היוזמת של הקרן לכלכלה מעגלית והמשקיעה הראשונה בה עם סכום של 50 מיליון יורו. אני משוכנע שמימון יכול למלא תפקיד מכריע בהפחתת ההשפעות של שינויי האקלים ויכול להוות כלי להתקדמות. אנו מאמינים כי השקעת אימפקט היא אחת הדרכים בהן אנו יכולים לתרום לעידוד וקידום חדשנות במרחב הכלכלה המעגלית במסגרת תוכנית ‘לוריאל למען העתיד’. השקעת אימפקט מהווה ביטוי למימון בר קיימא, דהיינו, היכולת לשלב יצירת ערך פיננסי עם יצירת ערך סביבתי וחברתי”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.