צרפת: שרה מואשמת בשני מקרי אונס

עוֹלָם

זכרופולו נולדה ביוון ב-1976 ויש לה אזרחות כפולה – יוונית וצרפתית. את לימודיה סיימה באוניברסיטת ספיאנצה ברומא עם תואר דוקטור והתמחות באנדומטריוזיס.

היא עברה לצרפת ב-2007. במסגרת פעילותה כפעילת זכויות נשים ייסדה זכרופולו את איגוד “Info-Endométriose” עם השחקנית ז’ולי גאייה. ב-2016 היא השיקה את הקמפיין הראשון הלאומי למודעות ציבורית של המחלה. היא גם הגישה דו”ח מיוחד בנושא לנשיא עמנואל מקרון ב-11 בינואר 2022.

זכרופולו נבחרה לפרלמנט האירופי ב-2019 ונהפכה לסגנית יו”ר של הוועדה לפיתוח. היא גם היתה ממונה על גיבוש אסטרטגיה חדשה ליחסי האיחוד-אפריקה. בפרלמנט האירופי היא גם הגנה על זכויות נשים לקבל החלטות עצמאיות לגבי גופן, נלחמה נגד אלימות כלפי נשים ונאבקה על מדיניות פמיניסטית אירופית זרה. במאי 2022 היא מונתה לשרה לפיתוח, פרנקופוניה ושותפויות בינלאומיות בצרפת.

בתוקף תפקידה כרופאה וחברת פרלמנט, זכרופולו פעלה כדי להבטיח תגובה כוללנית בינלאומית למגפת הקורונה. באפריל 2021 היא מונתה ליו”ר שותפה ב”גאבי”, הברית למציאת חיסונים (GAVI), שהובילה את “קובאקס” (Covax), התוכנית הגלובלית, שכללה 65 מדינות, המנסה להפוך את חלוקת החיסונים בעולם ליותר שוויונית – וקידמה זכות שוויונית לחיסונים וקמפיינים שלך חיסונים במדינות עניות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.