פרשת מות העיתונאית בג’נין: בלינקן נפגש עם משפחתה של אבו עאקלה

עוֹלָם

מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן נפגש הערב (שלישי) עם משפחתה של שירין אבו עאקלה, העיתונאית הפלשתינית שנהרגה לפני כחודשיים במהלך חילופי אש בין כוחות צה”ל ומחבלים בג’נין.

על פי הודעת הדוברות של בלינקן, המזכיר הזמין את בני משפחת העיתונאית לפגישה במתחם המזכירות על מנת להצהיר בפניהם על המחויבות של ארצות הברית על לקיחת האחריות על מותה. המשפחה, מצדה, מקווה להביא לנקיטת צעדים נגד ישראל בסוגיה.

לינה אבו עאקלה, אחייניתה של העיתונאית, העלתה סרטון לחשבון הטוויטר שלה שבו היא נמצאת במחלקת המדינה האמריקנית, שבו אמרה: “אנחנו פה כדי לדרוש צדק לשירין”. היא הוסיפה כי המשפחה “תחתור שייתנו את הדין על הרצח שלה, ונלך לכל מקום אליו זה ייקח אותנו. שירין חיה כדי לחשוף את האמת מאחורי כל סיפור, וגם אנחנו נעשה זאת”.

לטענת המשפחה, בלינקן אמר להם בפגישה כי הוא מרגיש “מחויב להגן על כל אזרח אמריקני ונעמוד על כך”. עוד הוסיפה בני המשפחה כי “לא נשקוט עד שתהיה חקירה אמריקנית שתוביל למיצוי דין אמיתי, ולא נפסיק עד שכאב כמו זה שחווינו יימנע מכל אמריקני או פלשתיני אחר”.

לא ברור האם בני המשפחה היו אמורים להיפגש גם עם הנשיא ג’ו ביידן, אך גם אם כן תוכנית כזו כנראה שלא תצא לפועל מכיוון שהוא נמצא בבידוד לאחר שנדבק לפני כמה ימים בקורונה.

כזכור, בתקרית לפני כחודשיים נהרגה אבו עאקלה מכדור שנורה במהלך עימותים בג’נין בין מחבלים וחייל צה”ל. תחקיר אמריקני של הקליע קבע כי לא ניתן לקבוע בוודאות מי אחראי למותה, אף שהוגדרה סבירות גבוהה יותר שזה הגיע מהכוחות הישראלים, זאת לנוכח ממצאי החקירה שהועברו משני הצדדים.

בלינקן, בשבוע שעבר, צילום: איי.פי.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.