על רקע השחיקה בגיוון בהייטק: בשורה טכנולוגית מהגליל

טֶכנוֹלוֹגִיָה

אג”ח קריירה, מודל ההכשרה לתעסוקה בשכר מתגמל של Social Finance Israel, שמשלב אוכלוסיות מהפריפריה החברתית והכלכלית במקצועות בשכר גבוה בהייטק, מציג תוצאות מעודדות. כבר במחזור הראשון של התוכנית “הזנק הגליל” – כל המשתתפים סיימו את מחנה האימונים בהצלחה. 

“הזנק הגליל” היא תוכנית להכשרה ולהשמה של בני העדה הדרוזית מהצפון במשרות מתגמלות בעולם ההייטק. התוכנית כוללת הכשרת עומק למשתתפים תוך שיתוף פעולה עם חברות הייטק מובילות שהשקיעו משאבים כדי לקלוט את בוגרי התוכנית לשורותיהן. הבוגרים זוכים לליווי אישי ולסיוע בהשמה במשרות רלוונטיות.

ההכשרה בת חצי שנה ונעשית בתשלום של דמי רצינות בלבד על ידי המשתתפים. החזר המימון מתבצע כתלות בשכר הבוגרים, ולמעשה בהצלחת הפרויקט. כאשר בוגר משתלב במשרה ששכרה 10,000 שקל ומעלה, הוא מחזיר את המימון בפריסת תשלומים ארוכה ונוחה ללא ריבית. 

ב־SFI מסבירים כי השילוב של סיום התוכנית של כל המשתתפים עם השמה מהירה של כחצי מהם היא הישג אדיר, מכיוון שאחוזי הנשירה מסיירות תכנות בהכשרות אחרות עומדים על 20%־%50, בעיקר כאשר מדובר באוכלוסייה בפריפריה. כמו כן, חצי מהמשתתפים הושמו במשרות בחברות הייטק בתוך כחודשיים בלבד מתום ההכשרה, ונפתח מחזור נוסף של התוכנית. 

המחזור הראשון של התוכנית נערך בשיתוף עם עמותת תפוח, עמותת קורת, חברת Nvidia ובתמיכת רשות החדשנות. מייסד מלאנוקס איל וולדמן הגה ומימן את פיתוח התוכנית. מנכ”ל SFI ירון נוידרפר מסר: “התעשייה צמחה בקצב מסחרר בשנים האחרונות, אך לצערנו עדיין יש אוכלוסיות שלא זוכות לתנאי פתיחה שווים. אג”ח קריירה נועדה לצמצם את הפערים האלו ולהעניק להן הזדמנות להצליח”. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.