סקירה כלכלית עולמית: שומעים את הקולות

עֵסֶק

אנו לא נכריז על תחתית בשווקים כאן כמובן, אפילו שזאת השאלה המרכזית במוחם של המשקיעים. יחד עם זאת, נמשיך לספק אזורים פוטנציאליים לעצירת הירידות. הראשונים שבהם הם בנקים מרכזיים: עד כה לא הייתה מספיק תמיכה מהצד שלהם. למעשה, הבנקים המרכזיים מתחרים ביניהם מי ניצי יותר. ברגע שהם יתחילו להאט את ההידוק המוניטרי, רמות התמחור הנמוכות של המניות עשויים להוביל לעניין מחודש מצד המשקיעים.

הגורם השני הוא שוק אגרות החוב. עם התמחור מחדש שנעשה בשוק זה, הביקוש מצד הגופים המוסדיים צפוי לחזור בשלב מסוים. קיבלנו עדות עד כמה שוק אגח תנודתי פחות יכול להביא לעליות בשווקי המניות, כאשר לפני 20 ימים הנאסדק רשם את השבוע השני הכי טוב שלו בשנת 2022 (עלייה של 5.5% לאור תשואות נמוכות יותר).

הגורם השלישי הוא סין, גורם משמעותי בצמיחה העולמית ומרכיב מרכזי בשרשראות האספקה העולמיות. הפתיחה מחדש בסין עם העלייה בייצור שמתאפשר גם במצב של סגרים רכים מביא לשיפור לוגיסטי ועלייה בכמות הסחורות שיוצאת מסין וזקוקים להם בכל מקום (הייצוא בחודש מאי רשם עלייה של 16.9%, הרבה מעל התחזיות). נקודות חיוביות קשה למצוא בימים אלה אבל סקטור הטק בסין הוא אחד מהם לאור התמתנות הלחצים הרגולטוריים בסין.

Leave a Reply

Your email address will not be published.