סין מצנזרת את השידורים החיים ברשת ומגבילה את הרכישות המקוונות

הסיפורים הטובים ביותר

סין הודיעה כי היא מהדקת את הפיקוח על השידורים החיים ברשת (סטרימינג) ומגבירה את המאמצים לשלוט בחברות ביג טק על מנת להטיל עליהן צנזורה -מהלך שעשוי לעכב את הצמיחה במגזר המשגשג.

קראו עוד בכלכליסט:

 

 

במקביל המדינה הודיעה כי היא מהדקת את החוקים שלה בנוגע למסחר המקוון , אשר מהווה את אחד התחומים הצומחים במהירות הגבוהה ביותר במגזר המדיה המקוונת בסין.

 

התקנות החדשות שהוטלו שהטילה על תחום תעשיית הסטרימינג בשטחה לתעשייה – שבה הצופים באים באינטראקציה ושולחים מתנות למארחים מקוונים – כוללות פיקוח מוגבר על תוכן, איסור על בני נוער לרכוש מוצרים והגבלת ההוצאה המותרת למשתמש יחיד.

 

התקנות החדשות של הרשות הלאומית בסין לרדיו, קולנוע וטלוויזיה, שפורסמו ב”פיינשל טיים”, מגיעות לאחר שמגפת הקורונה הביאה לעלייה חדה בהוצאות הצרכנים בפלטפורמות מקוונות כמו אלה שמנוהלות ע”י קבוצות עליבאבא וקואיישו.

 

 

מטה עליבאבא מטה עליבאבא

 

השנה עליבאבא לבדה דיווחה על הזמנות בסך של כ-60 מיליארד דולר, ב-12 החודשים מספטמבר בשנה שעברה. קואיישו, שמתכננת הנפקה בבורסת הונג קונג לפי שווי של 50 מיליארד דולר ודיווחה על 302 מיליון משתמשים יומיים. זאת לעומת שוק הרכישות המקוונות שעמד בשנה שעברה על 27 מיליארד דולר, על פי חברת iResearch.

 

התקנות גם יחייבו את החברות לדווח לממשלה בכל פעם שידוענים או אזרחים זרים מתכננים לעלות לשידור מקוון, ולתת לה התראה של 14 יום על אירועי מכירות מקוונים גדולים. במקביל חברות יאלצו ככל הנראה לשכור גם צנזורים מטעמם על מנת לעמוד בדרישות החדשות, ואף להגיש דוחות רבעוניים על פעילותן לרגולטור.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.