משה נוסבאום חשף: “אובחנתי עם ניוון שרירים”

עוֹלָם

תדהמה בעולם התקשורת לאחר שכתב חדשות 12, משה נוסבאום, חשף בפני חבריו למערכת כי הוא חלה בניוון שרירים.

״אני מניח שבעת האחרונה חלק מכם נשאל מה קרה לי ולמה אני מדבר לאט. אפילו אותי שאלו…” הוא כתב במכתב לעובדים “לפיכך אני מוצא לנכון לשתף אתכם בהערכה המסתמנת בתום שורה של בדיקות ופגישות עם רופאים מומחים. לפיה אני בשלבים ראשונים של ALS – מחלת ניוון שרירים חשוכת מרפא.

“כן, זה לא נעים. משפחתי ואני מודעים להשלכות ונערכים בהתאם. לא, אין צורך למהר להיפרד, לנחם או להספיד אותי. אני עדיין חי ובועט – אולי קצת יותר לאט…
נכון לעכשיו, בכוונתי להמשיך לעבוד, אם כי מטבע הדברים אני מוריד הילוך (ממילא מספר השוטרים הולך ופוחת ולכן גם מספר הדיווחים יורד בהתאמה).

משה נוסאום חולה בals (ארכיון), צילום: משה שי

כזכור, כבר לפני מספר חודשים נפוצו שמועות לפיהם נוסבאום חולה, לאחר שצופי במהדורה המרכזית הבחינו בדיבורו האיטי שגרר הרבה מאוד תגובות דואגות ברשת.

“לא נכנס לענייניו האישיים והבריאותיים של אף אחד”, צייץ אחד הגולשים בטוויטר, “‏אבל משה נוסבאום כבר זמן מה לא נשמע בקו הבריאות, והגיע הזמן שחברת החדשות תשחרר אותו. יכבד אותו ואת הערוץ אם יוציאו אותו לנוח בבית. ‏גם בטח יעשה טוב לבריאות שלו. בוודאות עבר עליו משהו. זה כבר כמה זמן ככה”.

“אמשיך לכסות את התחום שלי”

למרות הקושי של מחלת ניוון השרירים, כרגע נוסבאום מתכנן להמשיך להופיע בחברת החדשות: “כדי לא ל’תקוע’ את המהדורות, אופיע פחות מול מצלמה, אך עדיין אמשיך לכסות את התחום ובעת הצורך – ולא יעזור לסודרי ולהלפגוט כלום – אשב באולפן ואוציא להם את הנשמה… כך גם בתוכניות אחה”צ,

“העובדה שהתאפשר לי להמשיך לשדר בחודשים האחרונים למרות הדיבור האיטי והחריג באה מתוך החלטה אמיצה במיוחד, ערכית, יוצאת דופן וראויה לכל שבח של חברי למערכת. על כך אני מסיר את הכובע (ובמושגים שלי – מחבר גבות..). לסיום, אין לי שום בקשה מיוחדת. בינתיים הכל ממשיך כמעט כרגיל. בסה”כ חשבתי שמן הראוי לשתף אתכם״.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.