מנכ”ל פייזר: ייתכן שנעבור לחיסון פעם בשנה. הופתעתי מעוצמת “הפייק” של מתנגדי החיסונים

עֵסֶק

לבורלא יש כמובן גם אינטרס מסחרי לקיבוע מעמדם של חיסוני הקורונה בפרוטוקול הרפואי המתמשך ובכל זאת, אי אפשר שלא לשאול כיצד הוא רואה לא רק את עתיד ההתמודדות עם המחלה, אלא גם עם עתיד החיסונים.

אז נצטרך לעבור תהליך של לקבל חיסון בכל חצי שנה-שנה גם בשנים הבאות?

“אני מקווה שנגיע למצב שבו נצטרך להתחסן פעם בשנה. אנחנו עדיין לא שם בוודאות כרגע, משום שאנחנו לא יודעים כמה זמן החיסונים האלה יחזיקו, אבל בכל מקרה אחנו עובדים כדי לייצר חיסונים
שיחזיקו יותר ובתקווה יחזיקו מעמד שנה.

צריך לזכור שבנוסף, כרגע יש לנו טיפול שעומד לרשותנו. אז אנשים שלצערינו חלו בקורונה – או בגלל שהם לא חוסנו או בגלל שהם חוסנו וחלו בקורונה – עם קבלת הטיפול סביר להניח שהם לא יגיעו לבית החולים, וזה מה שמאפשר את הביטחון לקיים קשרים בין האנשים ועם אהובינו”.

הופתעת מהתנועה הגדולה נגד החיסונים ותיאוריות הקונספירציה?

“כן, הופתעתי. במהלך השנים תמיד היה אחוז קטן של אנשים שמסרבים לחסן את עצמם. זה תמיד באזור ה-4%-5% מהאוכלוסייה, אבל עכשיו ראינו מספרים הרבה יותר גבוהים. אחת הסיבות לכך היא שהדבר הפך להיות מאוד פוליטי בהרבה מאוד מדינות – זו הפכה להיות הצהרה פוליטית: אם אתה מתחסן או לא, אם אתה עוטה מסיכה או לא”.

אבל לא רק אופנה פוליטית, לבורלא יש בטן מלאה גם על אנשי המקצוע ששתפו פעולה עם מתנגדי החיסונים:

“יש את התופעה של דיס-אינפורמציה. הרבה מאוד מידע שהוא שקרי, שנוצר בידי מקצוענים, סרטונים לדוגמא שמראים תמונה מעוותת ושקרית של המציאות”.

התמורה המעניינת ביותר אצל מי שהפך כמעט בן לילה לאחד האנשים המפורסמים בעולם היא שינוי הסטטוס – ממנכ”ל סולידי של יצרנית תרופות לכוכב.

איך זה מרגיש להיות מפורסם, להפוך ממנכ”ל שמוכר בעיקר בענף התרופות, לאחד האנשים המוכרים ביותר בעולם?

“זו הרגשה מוזרה, לא הייתי מוכן לכך. זה נעים בסך הכל, אבל גם פחות נעים כשאתה מאבד את הפרטיות בחייך האישיים. אתה תמיד נמצא תחת מיקרוסקופ בכל דבר שאתה עושה – ולפעמים אתה גם מותקף בידי אנשים שלא אוהבים את מה שאתה עושה, אבל בגדול אני אסיר תודה על מה שקרה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.