מנוסה, שוויוני וסביבתי: ממשל ביידן יוצא למאבק בטראמפיזם

עוֹלָם

נשים בעמדות המפתח

ביידן מינה שלוש נשים לתפקידי מפתח ורביעית בדרך. המינויים האלה הם יותר מקצועיים מאשר פוליטיים. הוא מינה אישה שחורה – לינדה תומאס גרינפילד – לתפקיד הקשה של שגרירת ארצות הברית לאו”ם. זהו גם מינוי מקצועי: תומאס גרינפילד הייתה דיפלומטית מקצועית עם עניין וניסיון בעיקר באפריקה. היא כיהנה כשגרירת ארצות הברית בליבריה וכתת-שרת החוץ לענייני אפריקה בממשל אובמה.

בנוסף לכך, היא הייתה אחת הדיפלומטים הראשונים שטראמפ פיטר והחזרתה לתפקיד בכיר יותר היא מעין נקמה קטנה בטראמפ. היא מייצגת את תוכניתו של ביידן למנות אישים שייצגו את הקהילה השחורה ובכך לשפר את הדימוי של ארה”ב בעולם. היא גם מייצגת את מגמת ביידן להפוך את מדיניות טראמפ הביקורתית והלעומתית כלפי האו”ם לכיוון של תמיכה ושיתוף פעולה הדוק.

ג’אנט יילן, יהודייה, שהייתה האישה הראשונה שכיהנה כנגידת הבנק המרכזי בארצות הברית, תהיה שרת האוצר. לפני כן, כיהנה כפרופסורית לכלכלה באוניברסיטה של קליפורניה בברקלי וכיו”ר המועצה הכלכלית המייעצת בבית הלבן של אובמה. בחירתה מעידה על רצונו של ביידן להתמודד עם המשבר הכלכלי הקשה בלי טלטלות מיותרות, והיא נראית כאשת מקצוע מהמעלה הראשונה שיכולה להצליח במשימה הזאת.

אבריל היינס מונתה לאישה הראשונה שתעמוד בראש מערכת המודיעין של ארצות הברית. לפני כן, היא הייתה יועצת משפטית לוועדה ליחסי חוץ של הסנאט, שבראשה עמד אז ביידן, ובתקופת ממשל אובמה, היא הייתה יועצת משפטית במשרד החוץ, סגנית של ראש הסוכנות הביון המרכזית (CIA), הראשונה שכיהנה בתפקיד הזה, וכן סגנית היועץ לביטחון לאומי.

מישל פלורנוי, שהייתה תת-שר ההגנה בממשל אובמה, מועמדת להתמנות לתפקיד שרת ההגנה, ואם תמונה ותאושר בסנאט, זו גם תהיה הפעם הראשונה שאישה מתמנה לתפקיד הזה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.