מיקי זוהר: “נקיים את הרוטציה אם כחול לבן תקיים את ההסכם”

הסיפורים הטובים ביותר עוֹלָם

הצעת החוק לפיזור הכנסת אושרה ביום רביעי בקריאה טרומית ברוב של 61 חברי כנסת לעומת 54 שהתנגדו להצעה. ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא ליריבו הפוליטי ושותפו לקואליציה שר הביטחון בני גנץ לחזור בו מהחלטתו, אך גנץ מצדו נותר עיקש בהחלטתו. יו”ר הקואליציה מיקי זוהר שוחח הבוקר (שישי) עם ניסים משעל בתוכניתו ב-103FM, והתייחס למשבר הפוליטי ולנושא התקציב.

תוצאות הצעת החוק לפיזור הכנסת (קרדיט: ערוץ הכנסת)

מה דעתך על דבריו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שאמר שנתניהו הוא גדול הנוכלים הציבוריים בעת החדשה? 
“דבריו של אהוד אולמרט אינם ראויים להתייחסות. חבל שהוא יורד לשפל המדרגה. אני חושב שזו גישה מאוד לא מכובדת כלפי ראש הממשלה, וכשהוא אומר את הדברים האלה הוא בעיקר מבזה את עצמו. ניכר שהוא מדבר לא באופן רציונאלי, הוא מתקשה לקבל את העובדה שפעם אחר פעם נתניהו זוכה לאמון הציבור”. 

אבל אם אנחנו מתייחסים לעובדות אנחנו מסתכלים ורואים את ההסכם הקואליציוני שבנימין נתניהו לא רוצה לקיים.
“אני חושב שזה לא הגיוני מה שאתם אומרים, כי לי כל מה שנתניהו הבטיח הוא קיים”.

כנראה שאתה יוצא דופן במדינה.
“אני יכול להגיד לך על הרבה מאוד אנשים שמקבלים את מה שנתניהו הבטיח להם. בעניין ההסכם אני יכול להגיד שכולנו מקיימים את ההסכם ומי שלא מקיים את ההסכם זו מפלגת כחול לבן”. 

אז הסכם הרוטציה יקוים ובנימין נתניהו יפנה את הכיסא שלו?
“אך ורק אם כחול לבן יקיימו את החלק שלהם. בינתיים, הם הפרו את ההסכם הקואליציוני בהצבעות שלהם בכנסת. הם הקימו ועדה לבחינת סיפור הצוללות, והקימו ועדה לבחירת פרקליט המדינה, זאת בניגוד להסכם הקואליציוני. אז תגידו לי איפה הם לא הפרו את ההסכם? אתם יכולים לומר מה שתרצו, האמת היא שונה לחלוטין. אהוד אולמרט אינו ראשי ואינו זכאי להגיד את הדברים האלה אחרי שהוא הורשע בפלילים. הדבר שאותי מעניין הוא שאנחנו רוצים לקיים את ההסכם, ומי שלא רוצה זה כחול לבן כי הם מפרים אותו פעם אחר פעם”. 

אתם התחייבתם להעביר את התקציב, לא?
“תשמע, אנחנו לא יכולים להעביר את שני התקציבים עכשיו. את תקציב 2021 אפשר להעביר בממשלה באופן מידי, ואז להביא את תקציב 2020 לכנסת ואז עד חודש פברואר לסיים אותו. אני רוצה להזכיר שתקציב 2021 אמור להיות התקציב שיוציא את מדינת ישראל מהמשבר. אנחנו לא עובדים אצל בני גנץ, אנחנו עובדים אצל אזרחי ישראל. אנחנו רוצים שהממשלה הזו תתקיים, בכדי שנוכל להמשיך ולטפל במשבר הקורונה. בסוף כל מה שעומד לנגד עינינו זה הטיפול במשבר הזה”.

ממה שאנחנו רואים אתם עושים הכל בכדי להוביל אותנו לבחירות.
“ההפך הוא הנכון”.

אתם לא מוותרים. תגיד, אתה מוכן להגיד שתקיימו את הסכם הרוטציה?
“אם וכאשר כחול לבן לא יפרו את ההסכם אז כן, אנחנו נקיים את ההסכם שכולל בתוכו גם את הרוטציה. הציבור בבית חכם והוא לא מתרשם מהתעמולה בתקשורת שמציגה אותנו באור אפל כאילו אנחנו לא מקיימים את ההסכם, ופוגעים בבני גנץ, אבל זה לא יעזור. תשמע, זה לא חד צדדי. אני חוזר ואומר בכדי שדברי לא יוצאו מהקשרם: הליכוד יקיים את ההסכם אם כחול לבן יעשו זאת, זה נורא פשוט. הם צריכים לבטל את תהליך מינוי הפרקליט, ועדת הבדיקה לצוללות, למנוע את פיזור הכנסת, ולעשות את הפעולות הנדרשות בכדי לייצר חיבור ולא ריחוק ומאבקים יום יומיים מעל גלי האתר. את כל זה הם צריכים לעשות בכדי שזה יהיה הסכם שלם ואמיתי ואמין, ולא פייק הסכם. מהלך כזה מבחינתם זו פריצת דרך, אבל כל עוד הם לא עושים פעולות שמראות אחרת זה לא יקרה. אי אפשר לייצר שותפות כשצד אחד תוקף את הצד השני כל היום”. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.