מחשש לעריקה נוספת: השר מתן כהנא התפטר מתפקידו

הסיפורים הטובים ביותר עוֹלָם

טלטלה פוליטית נוספת: השר לשירותי דת מתן כהנא, הודיע היום (שישי) לראש הממשלה נפתלי בנט, על החלטתו להתפטר מתפקידו כשר לשירותי דת. בעקבות כך, יחזור כהנא להיות חבר כנסת החל מיום ראשון במקומו של ח”כ יום טוב כלפון. התפטרותו של כהנא מגיעה על הרקע החשש בסביבת בנט כי המגעים שכלפון קיים עם הליכוד עומדים להתבשל והוא הולך לפרוש מהקואליציה בזמן הקרוב. על פי גורמים פוליטים לאחרונה נרשמה פגישה בין ח”כ כלפון לבין ח”כ בכיר בליכוד. 

כמו כן, חבר הכנסת כלפון כתב שעות לפני הודעת ההתפטרות בדף הפייסבוק שלו: “‎השבוע, וזה קורה בחיים של פוליטיקאי, נפלתי קורבן למסע הכפשות ארסי, שכלל הפצת שקרים עלי, קללות ומה לא. המכפישים ניסו לטעון ש”השתניתי” “ושאיבדתי את הערכים” רק מפני שאני ח”כ (ונורווגי במקרה הזה) בקואליציה הנוכחית”.

‎”הקואליציה הנוכחית רחוקה מלהיות קואליציית החלומות שלי ואמרתי זאת לא פעם. אם הייתה קואליציית ימין חלופית בכנסת הזו הייתי תומך בה בפה מלא. ב-11 החודשים האחרונים עמדתי בכל במה בכנסת ובתקשורת, על האידיאולוגיה שלי, כאיש ימין, והדגשתי את הקשר העמוק שלי להר הבית ולארץ ישראל… בניגוד למה שמנסים לספר, כח”כ נורווגי, ההרכב הקואליציוני או פיזור הכנסת אינם תלויים בקול שלי”.

מוקדם יותר היום, הודיעה היועצת המדינית לראש הממשלה, שמרית מאיר, כי בכוונתה לסיים את תפקידה בתחילת חודש יוני. זאת, לאחר שאיישה את התפקיד מאז שקמה הממשלה הנוכחית.

במכתב ששלחה לראש הממשלה כתבה: “עם הקמת הממשלה, ביוני אשתקד, התבקשתי על ידך לשמש כיועצת המדינית לראש הממשלה. לאחר לבטים, הסכמתי. במהלך השנה האחרונה הקדשתי את כל כוחותי לסייע לך בתחום המדיני ובכלל. בבניית היחסים הטובים עם ממשל ביידן, בחיזוק הקשר עם מדינות ערב, הקרובות והרחוקות, בייצוג טוב של ישראל על הבמה הבינלאומית, וחשוב יותר – בהשגת תכליות מדיניות חשובות שלא זה המקום לפרטן, כולל מהלך מדיני משמעותי ביותר רק לאחרונה”.

מראש הממשלה נמסר: “לפני כשנה, עם הקמת הממשלה, שמרית מאיר נענתה לבקשתי לשמש כיועצת מדינית. מאז, במהלך השנה החולפת שמרית תרמה רבות לקידום מעמדה המדיני של מדינת ישראל, לבניית מערכת יחסים מיוחדת עם הממשל בארה״ב, למניעת הקמת קונסוליה בירושלים, לחיזוק הקשרים מול מדינות אירופה, לפריחה המדינית אל מול המדינות הערביות המתונות, ולמאבק הדיפלומטי באיראן”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.