מהפכת ההמבורגר: “המושג ג’אנק פוד פחות מקובל עלינו”

עֵסֶק

“המושג ג’אנק פוד, פחות מקובל עלינו בהתחשב בתוצרת הטרייה שאנחנו מכינים ומגישים לסועדים מדי יום”, מספר לירן אלבז מדיינר “ברלין” בשדרות ממילא בירושלים. “חד משמעית, עדיין מדובר במזון מהיר, הציוד המתקדם שאנחנו עובדים איתו, מכשיר צלייה מסוג צדפה, מעניק לנו את היכולת להוציא המבורגר בתוך 250 שניות. אבל המנות שמוגשות אצלנו עשויות מחומרי הגלם הטובים ביותר, הטריים ביותר והמבוקשים ביותר. אנחנו לא עובדים עם קציצות קפואות, אלא טוחנים את הבשר ומכינים את ההמבורגרים במקום. מעבר לכך, הקציצות לא עשויות מבשר בקר טחון רגיל, אלא מערבוב יחסי של נתחי אנטריקוט ואסאדו איכותיים. לא מדובר רק בעקרונות שלנו, אלא גם בהתאמה לדרישות ולצרכי הקהל שלאחרונה מייחס יותר ויותר חשיבות לטריות ולתוצרת ביתית”.

אלבז מוסיף ומתאר שחרף תשומת הלב על הטריות והגיוון, עדיין ישנה ארגה בקרב קהל הסועדים לאווירת מזללה משובחת, הטובה והמוכרת שמשתייכת למנת ההמבורגר הקלאסית. זאת אחת הסיבות שה”ברלין” מעוצב כדיינר אמריקאי, צבעוני ומלא בתנועתיות. בנוסף, הוא מדגיש כי הכנת הקציצה במקום, היא לא השינוי היחיד בתרבות הצריכה והאכילה.

“כשפתחנו את הדיינר לפני כשנה, הוחלט להביא לסועדים מנות שטרם נראו, חלק מהרעיון נשען על ההבנה שאניני טעם ומביני עניין לא מחפשים יותר את המנה הקלאסית של המבורגר בלחמנייה עם רטבים וירקות. על-כן יצרנו מנות המזוהות עם מטבחים מרחבי העולם ואת השוני מבליט סוג בשר נוסף, שאנו מניחים על גבי ההמבורגר. וכך כדוגמא, למנת המקסיקנית מצטרף הסלופי ג’ו, לארגנטינאית מחברים קרעי אסאדו בבישול ארוך ואת המנה הצרפתית תאכלו בצירוף בריסקט בקר. מלבד תוספות הבשר שמניחים ישירות על גבי ההמבורגר, אופי המטבח בא לידי ביטוי גם ברטבים ובסוגי הירקות שממלאים את הלחמנייה הטרייה. לא מיותר לציין, שגם הבשרים הנוספים הם בהכנה ביתית ומתוצרת טרייה. טווח המחירים למנות שלנו נע בין 52 ל-60 שקלים, כך שאיכות חומרי הגלם לא מייקרת מאוד את המחיר הסופי”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.