מדריך: כל מה שצריך לדעת על מטבעות דיגיטליים לפני שמתחילים להשקיע

עֵסֶק

בניגוד למה שאולי נדמה לכם, אתם לא חייבים להיות מומחי השקעות כדי לאסוף מידע ותובנות על המטבעות הדיגיטליים שאתם מעוניינים לקנות. רצוי שתעקבו אחר חדשות, ניתוחים, נתונים וגרפים של המטבעות הנבחרים שלכם, עוד לפני שתיכנסו להשקעה בהם.

חלק מהמשקיעים מתחילים בקטן בהשקעות קריפטו, בודקים את המים, רואים איך הולך ואם הכל בסדר, מתקדמים. אולי זה מתאים גם לכם, כסף להשקעה בקריפטו אמור להיות כסף פנוי, לא כסף שמיועד לדוגמה לחיסכון לילדים או לפנסיה. משקיעים רבים בקריפטו מדלגים מעל המכשול הזה בהחלטה פשוטה אחת: ראיית הקריפטו כהשקעה לטווח ארוך. חיקרו, לימדו ואם זה מתאים לכם – אמצו.

בעולם קיימים כיום יותר מ-19 אלף מטבעות דיגיטליים פעילים. רובם כמובן לא סחירים דיים להשקעה, אבל גם כך המבחר נאה וכדאי ללמוד כמה שיותר על סוגי המטבעות השונים והשימושים בהם. בכל מקרה, תיק קריפטו מגוון ייצור פיזור השקעות ועשוי להקל גם בהתמודדות עם התנודתיות. אמנם, ברוב המקרים המטבעות הדיגיטליים המובילים עולים ויורדים יחד, בקורלציה גבוהה, אבל זה לא תמיד כך ולא בכל המטבעות.

כמובן, אי אפשר בלי מילת אזהרה: בעולם הקריפטו קיימים גם גורמים פחות ידידותיים ופחות יציבים. ניתן, עם זאת, להתגונן מפגיעתם בהשקעה במטבעות דיגיטליים גדולים וידועים, עם מוניטין ואמינות טובים; וגם בבניית מערך של “נורות אדומות”, אירועים או תופעות שמחייבים את תשומת ליבכם המיידית.

Leave a Reply

Your email address will not be published.