לראשונה אי פעם: כנס עסקים וחדשנות נערך בפתח תקווה

עֵסֶק

בכנס הוצגו נתוני הצמיחה העסקית של העיר; גידול של כ-200 עסקים בשנה, נתוני העסקה של עובדי ההייטק, ש-25% מכלל עובדי המחקר והפיתוח מועסקים בעיר, ואקזיטים בגובה של 35 מיליארד שקלים שנעשו ע”י חברות שממוקמות בפתח תקווה.

ראש העיר רמי גרינברג אמר: “כבר היום אזורי העסקים וההייטק בעיר מהווים מוקד משיכה לחברות טכנולוגיה מובילות אשר מבינות כי בשנים הקרובות, עם מימוש המהפכה התחבורתית שבדרך, העיר תהיה נגישה מאוד לעובדים שגרים בתוכה ולאלו שבאים מבחוץ. בפ”ת פועלות למעלה מ-8,000 חברות המספקות תעסוקה ליותר מ-200,000 עובדים, מה שמאפשר לנו לשמור על אחוז אבטלה נמוך מאוד באופן יחסי. בנוסף, אנחנו מבינים כי הגדלת המשאבים לטובת המשך פיתוח העיר תתאפשר, בין היתר, גם בזכות ההכנסות מהתחום העסקי.

על כן, בעזרת מינהלת העסקים העירונית וכלל השותפים במשרד התחבורה ובחברות הביצוע, אנחנו פועלים להנגיש את העיר עם תחבורת המונים מתקדמת, לרבות הרכבת הקלה שתחל לפעול בקרוב וכן משדרגים את התשתיות והנראות בכלל אזורי העסקים ופועלים לצמצום התעשייה הישנה. לצד זאת, הוצאנו לפועל את ‘המסלול הירוק’, שבמסגרתו ניתן סיוע מקיף לבעלי העסקים תוך קיצור הליכים בירוקרטיים. שגשוגה של פ”ת תלוי הרבה מאוד בפיתוח אזורי העסקים ואנחנו פועלים בכל מישור אפשרי – הן מול החברות והן ברמה התכנונית כדי לפתח את אזורים אלו באופן המיטבי והראוי לעיר המתפתחת”.

הכנס נערך בשיתוף קבוצת מגדלי ישראל הפועלת ביזום, תכנון ובניה של פרויקטים בתחום הנדל”ן המניב ומגורים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.