“לא הייתי שורדת 3 חודשים בלעדיו”: המועדון בבאר שבע שמסייע לחיילים הבודדים

עֵסֶק

לא משאירים אף חייל בודד. לתרומות המרכז לחיילים בודדים ללא עורף משפחתי היכנסו ועזרו

המרכז לזכרו של מייקל לוין לסיוע לחיילים בודדים מתפעל כיום שלושה מועדונים ברחבי הארץ. הראשון מתוכם הוקם בירושלים והשני בתל אביב. הסניף החדש שהחל את דרכו בבאר שבע לפני כשנתיים, מעניק מענה לחיילים הבודדים שחיים באזור הדרום ושם דגש על הצרכים הייחודים שיש להם.

“העמותה קמה לזכרו של מייקל לוין, שהיה חייל בודד שעלה לישראל מארצות הברית, והמועדון שלנו בירושלים מתאפיין בעיקר בסוג הזה של החיילים”, מסבירה רוני ווינברג, עובדת סוציאלית בהכשרתה, המשמשת כיום כרכזת של העמותה לחיילים משוחררים באזור הדרום. “בתל אביב ישנו מועדון לחיילים בודדים עולים ומועדון נוסף עבור חיילים בודדים ישראלים חסרי עורף משפחתי. בבאר שבע הרוב המשמעותי הוא של חיילים חסרי עורף משפחתי, כאלה שמגיעים מרקע קשה, מפנימיות, נוער בסיכון או כאלה שיצאו בשאלה ועזבו את העולם החרדי”.

בניגוד לחיילים בודדים שעולים לארץ, חיים הרחק ממשפחותיהם, אך עדיין יכולים להיעזר בהן, הרי שלחיילים בודדים חסרי עורף משפחתי אין את התמיכה הזאת. “רבים מהם חיים חיי הישרדות וכמו כל הישראלים, מחויבים לעשות שירות צבאי, אבל לא תמיד יש להם את היכולת הכלכלית והנפשית לעשות זאת. קשה להיות חייל וגם להחזיק את עצמך אם אין משפחה מאחוריך”, אומרת ווינברג.

המועדון בבאר שבע הוקם על ידי קבוצת סטודנטים מתנדבים מאוניברסיטת בן גוריון, בהובלת ענת בן בסט שליוו מספר חיילים בודדים בעיר, לאחר ששמו לב לצורך ולביקוש באזור הדרום. לאחר מספר חודשים, יצרו קשר עם המרכז לזכרו של מייקל לוין לסיוע לחיילים בודדים ויחד עם התוכנית לחיילים בודדים ישראלים חסרי עורף משפחתי נפתח הסניף בבירת הנגב במבנה שקיבלו מאגף החינוך של עיריית באר שבע. המועדון הציע פעילויות שונות, כמו ארוחות שישי וחג ובעיקר אוזן קשבת לכל שאלה או התייעצות לחיילים.

טוב לדעת (תוכן מקודם)

איסטנבול פתוחה – זה הזמן לפתרון טבעי וקבוע להתקרחות גברית

חברת איילת גייר

לכתבה המלאה

Leave a Reply

Your email address will not be published.