לאחר שנרגם באבנים ליד אריאל: אחד הצעירים הגיע למסור עדות – ונעצר

עוֹלָם

באלות, אבנים וגרזנים: אחד מחברי הקבוצה שטיילה אמש (שלישי) והותקפה על ידי פלשתינים בסמוך לאריאל, הגיע לתחנת המשטרה להגיש תלונה בתחנת המשטרה ולמסור עדות בגין האירוע – ונעצר. 

כזכור, אתמול בשעות הערב 40 פלשתינים יידו אבנים לעבר מטיילים יהודים בין נופי נחמיה לאריאל. כמו כן, על פי דיווח הם התקרבו עם מקלות. ככל הנראה בוצע ירי באוויר על ידי המותקפים על מנת להרחיקם. בארגון הצלה יו”ש דווח על נפגע פלשתיני בקטטה שפרצה, שפונה על ידי הסהר האדום. הפלשתינים דיווחו שהוא מת בבית החולים.

הפלשתינים: “פשעים של מתנחלים”

לפי גרסת הפלשתינים, הצעיר עלי חסן חרב, נדקר למוות באזור הכפר סלפית בשומרון. אבו מאזן גינה את התקרית ומלשכתו נמסר כי “זה מזכיר לנו את הפשעים שביצעו מתנחלים בהצתת בית משפחת דוואבה בכפר דומא ורצח הנער מוחמד אבו ח’דיר בירושלים”.

כמה מאות בני אדם השתתפו היום בהלווייתו של עלי חסן. במהלך מסע הקבורה, נשאו בני הכפר את ארונו והשמיעו קריאות המגנות את “פשעי הכיבוש והמתנחלים הקיצוניים”. כמו כן הניפו את הדגל הפלשתיני.

הפלשתינים טוענים כי יהודי דקר בסכין את חרב והביא למותו. בישראל, כאמור, לא מאשרים לפי שעה את גרסת הפלשתינים, אך גם לא שוללים אותה, וטרם פרסמו פרטים השופכים אור על נסיבות המקרה.

דודתו, אעתדאל חרב סיפרה כי “המשפחה קיבלה טלפון מרועי צאן שמתנחלים מקימים אוהל באדמה ממערב לכפר כדי להשתלט עליה, ואז חלק מבני הכפר יצאו למקום כדי למנוע זאת וכאשר הגיעו, המתנחלים ברחו, אך אחר כך הם חזרו שוב ובמספר רב יותר תוך שהם מקבלים הגנה מכוחות הכיבוש הישראלי. אחד המתנחלים התקרב לעלי ודקר אתו באמצעות סכין באזור הלב, לעיני החיילים, השאירו אותו לדמם ולא דאגו לסיוע רפואי כמעט חצי שעה”.

“צריך לשים יד על הפורעים”

מוקדם יותר קרא מנכ”ל ארגון חוננו, שמואל מידד (זנגי), לצה”ל ולמשטרה לשים ידם על הפורעים הערבים בהקדם”. לדברי מידד זהות הפורעים מפורסמת ברשתות החברתיות וניתן לאתרם בקלות. “לא יתכן שקבוצת ילדים תותקף צמוד לעיר אריאל, הפורעים מתועדים בסרטון ברשתות החברתיות כשהם עם אלות בידם, והם עדיין משוחררים”, אומר מידד.

מידד הוסיף: “הילדים ניצלו בנס, כאשר עשרות פורעים ערבים הגיעו עם אלות, גרזינים ועוד כלי משחית, והחלו לאיים ולתקוף את הילדים. אך בנס הם הצליחו להיחלץ מזה. המשטרה וצה”ל חיייבים לשים ידם על הפורעים הערבים בהקדם, הזמן אינו פועל לטובת הילדים. אני קורא למשטרה להגיע לכלל הפורעים עוד היום. די אנטישמיות וטרור חווינו, אסור להשלים עם זה”, הוסיף מידד.

עו”ד עדי קידר לאחר מעצר הצעיר שהותקף: “השב”כ והמשטרה איבדו את הצפון” קרדיט: חוננו

עו”ד הדין של ארגון חוננו הצטרף לגינויים על המעצר ואמר כי “החשוד הגיע לתחנת המשטרה למסור עדות, שלא נאמר תלונה על הארועים בארוע הקשה שהתרחש אתמול. אירוע בו רק בנס ניצלו היהודים. הדבר הזה מתמשך בחודשים האחרונים”.

“אני חושב ששרותי הבטחון בראשות השב”כ והמשטרה איבדו את הצפון” הוא הוסיף. “במקום לבסס את המשילות ואת הביטחון של האזרחים היהודים שדמם הפקר, הם עוצרים אדם שלמיטב הבנתנו חף מפשע והגן על 20 ילדים. אנו מקווים מאוד שבית המשפט יורה על ביטול מניעת המפגש ועל שחרורו מהמעצר”.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.