כמו סדרת מתח: הפרשיה בבירת פרו שהאינטרפול קושר לישראלי ביוון

עוֹלָם

בינתיים, ביום שישי הועבר אשכנזי לרודוס על מעבורת, שייט של כשעה, כשאת האזיקים שעל ידיו מרשים לו השוטרים להסתיר במגבת. את ליל שבת הוא עשה כבר בבית מעצר ברודוס, לא הרחק מבית המשפט. לפנות ערב התאפשר לאשתו לבקר אותו שם לכשעה.

“הוא סובל מאד, ממש מפורק ומפוחד מאד”, סיפרה אשתו רחלי לוואלה!, “רק היום הוא שמע בכלל במה הוא מואשם, אף אחד עד כה בכלל לא שיתף אותו. פשוט אדם חף מפשע שמואשם על לא עוול בכפו. אנחנו מקווים רק לטוב ומחכים כבר להוכחת חפותו עם כל הנתונים שיש לנו ויש לנו את כל ההוכחות המשפטיות כדי להראות שכל הטענות נגדו מבוססות על עובדות שגויות לחלוטין. אפילו לא דבר אחד נכון. לא התאריכים לא המקומות. לא האזרחות. כלום”.

עו”ד מרדכי ציבין, המומחה הבינלאומי עניני אינטרפול ומעצרים בין מדינות, הביע אופטימיות ואמר לוואלה! כי “לאור נסיבות המקרה המיוחדות, ההגנה לא תצטרך לטרוח הרבה לבטל את הצו. אין לי כל ספק שאשכנזי לא יוסגר לפרו, למרות שבתיקי אינטרפול, בתי המשפט לא דנים בתיק לגופו, אשם או לא, ולא במשקל הראיות. כל זה פרט למקרה בו אין קטגורית, כל ראיה התומכת בבקשת ההסגרה. המקרה של אשכנזי הוא כזה, ההסתמכות על הדרכון האזרי והדרכון הישראלי המזויפים, שומטת לחלוטין, אף לא לכאורה, את הבסיס לבקשת ההסגרה ואני בטוח שבית המשפט ביוון לא ייעתר לבקשת ההסגרה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.