כוכבי ביקר בבסיס חיל האוויר במרוקו: “שוחחו על שיתוף פעולה”

עוֹלָם

היום השני של הרמטכ”ל בביקור ההיסטורי במרוקו: הרמטכ״ל אביב כוכבי סייר היום (רביעי) יחד עם רח”ט המחקר בבסיס חיל האוויר המרוקאי ״בן גרייר״, ובשכונות המרוקאיות בהן התפתחה הקהילה היהודית.

בבסיס פגשו הרמטכ”ל ורח”ט המחר את מפקד הבסיס, קולונל מייג׳ור חאסן מחואר, שסקר אודות איום הכטב”מים והרחפנים ועל פעילות טייסת מטוסי קרב מסוג F-16. במסגרת הביקור, שוחחו המפקדים על יצירת שיתוף פעולה בין חילות האוויר של הצבאות. 

הביקור בבסיס חיל האוויר המרוקאי הגיע לאחר שאתמול ביקרה המשלחת בחטיבת הצנחנים של צבא מרוקו, ונערך שיח משותף עם מפקדים ביחידה.

“שוחחו על הכטב”מים”. כוכבי בבסיס חיל האוויר המרוקאי, צילום: דובר צה”ל
כוכב וראש חטיבת המחקר בבסיס חיל האוויר המרוקאי,

בנוסף, המשלחת ביקרה גם בשכונות בהן התפתחה הקהילה היהודית בעיר העתיקה במרקש. ובמקומות כמו בית העלמין היהודי ובבית הכנסת ‘אל עזאמה’.

במהלך הביקור שוחח כוכבי עם חברי הקהילה היהודית אשר חלקם עלו לישראל במסגרת עליית הנוער, לחמו במלחמת יום הכיפורים ולאחריה חזרו למרוקו. כחלק מהמפגש, ערך עימם הרמטכ”ל תפילה בבית הכנסת.

כוכבי בבית הכנסת, צילום: דובר צה”ל

 “מרוקו כמדינה היא בת ברית לישראל, ודוגמה לחיבור עמוק בין עמים וקשר מיוחד המבוסס על מורשת משותפת. אני גאה ונרגש לפגוש אתכם, קהילת יהודי מרוקו, חלקכם לחמתם למען מדינת ישראל, והיום אתם פועלים כאן למען הקהילה היהודית ולהעמקת הקשר עם ישראל״, אמר הרמטכ”ל כוכבי.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.