ישראל וטורקיה סיכלו בפעולה משותפת חוליות טרור שניסו לפגוע בישראלים

עוֹלָם

“ישראל וטורקיה לכדו בימים האחרונים מספר חוליות טרור שניסו לפגוע בישראלים וביהודים בטורקיה”. כך מסר ראש הממשלה נפתלי בנט, בתדרוך לכתבים המדיניים.

סיכול הפיגוע נעשה כתוצאה משיתוף פעולה הדוק בין כוחות הביטחון של שתי המדינות. לדברי בנט, “המאמצים נשאו פרי סיכלנו מספר ניסיונות של פיגוע ונעצרו מחבלים על אדמת טורקיה”.

“מודה לארדואן על המאמצים”, צילום: אי.אף.פי

בנט הודה לנשיא טורקיה, רג’יפ טאיפ ארדואן ולאנשיו, על פעילותם. “אנו ממשיכים בפעולה המשותפת – להחזיר את המצב לשגרה”, אמר בנט. הוא הדגיש עם זאת, כי הסכנה טרם חלפה ויש להישמע להוראות המטה לביטחון לאומי.

בנט חשף: “המאמצים המבצעיים יחד עם כוחות הביטחון הטורקים נשאו פרי. בימים האחרונים, במאמץ משותף ישראלי-טורקי, סיכלנו מספר צירי פיגוע ונעצרו מספר מחבלים על אדמת טורקיה. אנחנו ממשיכים בפעולה המשותפת, כשהמטרה שלי היא להחזיר כמה שיותר מהר את המצב בטורקיה ואת התיירות הישראלית לשגרה.

“אנחנו צריכים להשלים את פעולות הסיכול. שיתוף הפעולה בין ישראל לטורקיה הוא הדוק, והוא מתבצע בכל הרמות. יש אינטרס משותף למנוע פיגוע, לסכל את החוליות בשטח ולהשיב את השקט. באופן אישי אני מודה לנשיא ארדואן ולאנשיו על מאמציהם הרבים”.

בנט התייחס בשיחה לביקורו הצפוי של הנשיא ביידן בישראל ואמר כי מטרת הביקור “לנעול תוכנית עבודה משותפת לבלימת ההתגרענות של איראן”. בנט הוסיף כי הביקור חיוני לישראל כיוון שהוא מכניס לתוכו את סדר הפעולות שישראל ביצעה בנוגע לבלימת איראן.

הביקור מכנס לתוכו את סדר הפעולות שישראל ביצעה בנוגע לבלימת איראן. הנשיא ביידן, צילום: רויטרס

בתוך כך, גורם מדיני מאשר כי לקראת הגעתו של הנשיא האמריקני, אכן הוחלט לעצור את הרס בתי המחבלים כדי שלא לפגוע בביקור. “לפני אירוע כה גורלי לא צריך סיבה להרוס אותו ולבצע פעולות חדות”, אמר הגורם המדיני. לדבריו, ניתן יהיה להרוס את בתי המחבלים מספר ימים לאחר הביקור.

כזכור, הנשיא יצחק (בוז’י) הרצוג שוחח עם ארדואן, נשיא המדינה הודה על המאמצים לסיכול פעולת הטרור על אדמת טורקיה. בשיחה הדגישו השניים את התרומה הגדולה של שיתוף הפעולה לאמון הנבנה בין הממשלות והעמים.

נשיא טורקיה, רג’יפ ארדואן ונשיא המדינה, יצחק הרצוג, צילום: אי.אף.פי

בין היתר, הרצוג הדגיש כי טרם הוסר האיום ויש להמשיך במאמץ המשותף לסיכול הטרור. השניים הסכימו להמשיך ולפעול לטובת השלום והיציבות במרחב באמצעות דו שיח פתוח ורציף.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.