יציאת סין: פוקסקון מעבירה פסי יייצור של אייפד ומאקבוק לווייטנאם

הסיפורים הטובים ביותר

חברת פוקסקון הטייוואנית מעבירה חלק מפסי הייצור של אייפד ומאקבוק מסין לווייטנאם לבקשת מפתחת המכשירים אפל, זאת כחלק ממגמה לפזר את פעילותה על רקע מלחמת הסחר בין סין לארה”ב, כך אמר אדם המצוי בפרטי התוכנית לסוכנות הידיעות רויטרס.

 

קראו עוד בכלכליסט:

המהלך מגיע בשעה שממשל טראמפ היוצא מעודד חברות אמריקאיות להוציא את מתקני הייצור שלהן מסין. במהלך כהונתו של טראמפ העלתה ארה”ב מכסים על מוצרי אלקטרוניקה המיוצרים בסין, והגבילה אספקה של רכיבים שיוצרו באמצעות טכנולוגיה אמריקאית לחברות סיניות שהיא מחשיבה כסיכון ביטחוני. חברות ייצור טאיוואניות, ובהן פוקסקון, שחששו להילכד באש הצולבת של סכסוך הסחר, העבירו חלק ממתקני הייצור שלהן מסין למדינות כמו מקסיקו, וייטנאם והודו, או שוקלות לעשות זאת.

 

מפעל פוקסקון בסין מפעל פוקסקון בסין

 

פוקסקון בונה כעת פסי ייצור לאייפד ולמאקבוק במפעלה שנמצא במחוז בק גיאנג שבווייטנאם, והם אמורים להתחיל לפעול במחצית הראשונה של 2021, ולקלוט חלק מפעילות הייצור שמתבצעת כיום בסין. “המהלך בוצע לבקשתה של אפל. היא רוצה לפזר את פעילות הייצור שלה בעקבות מלחמת הסחר”, לדברי המקור.

 

פוקסקון הודיעה ביום שלישי שתשקיע 270 מיליון דולר בהקמת חברת בת שתיקרא FuKang Technology, שלדברי המקור אמורה לסייע בהתרחבות הייצור לווייטנאם. החברה מתכוונת לייצר במדינה זו גם מכשירי טלוויזיה עבור חברת סוני היפנית, אשר אמורים להתחיל לרדת מפס הייצור בסוף השנה הנוכחית או בתחילת הבאה, וכן מוצרי אלקטרוניקה נוספים כמו מקלדות מחשב.

 

על פי חברת המחקר TrendForce מטייפיי, זו תהיה הפעם הראשונה שמכשירי האייפד יורכבו מחוץ לסין.

 

פוקסקון כבר הודיעה שהיא מתכננת להשקיע עד מיליארד דולר בהרחבת מפעל הייצור שלה לאייפונים בהודו כפי ש”המליצה בחום” אפל, על מנת להגדיל את כושר הייצור שלה מחוץ לסין, כך מסרו ביולי מקורות לרויטרס.

Leave a Reply

Your email address will not be published.