חקירת המתקפה על גבעת הקפיטול: הציוצים של טראמפ היו “קריאה לנשק”

עוֹלָם

השימוע היום (שלישי) של ועדת בית הנבחרים, שחוקרת את המתקפה על גבעת הקפיטול ב-6 בינואר 2021, מתמקד בתיאום של קבוצות ימין קיצוניות עם הנשיא לשעבר דונלד טראמפ ועוזריו הבכירים לקראת ההסתערות. היום נערך השימוע הראשון בחודש יולי, והשביעי במספר עד כה. על פי הערכות, הוועדה תערוך שימוע נוסף בשבוע הבא. מנהלי השימוע הם חברי הקונגרס הדמוקרטים סטפאני מרפי וג’יימס רסקין. לדברי מרפי, הציוצים של טראמפ לפני המתקפה היתה “קריאה לנשק בעבור תומכיו הנאמנים ביותר”.

שר העבודה לשעבר של טראמפ, יוג’ין סקליה, אמר לוועדה כי דחק בטראמפ לוותר על תוכניותיו ב-14 בדצמבר, כשההצבעה האלקטורלית אישרה את ניצחונו של ג’ו ביידן. “דיברנו ב-14 – ואמרתי לו שהגיע הזמן בעבורו להודות כי הנשיא ביידן ניצח” אמר סקליה בעדות מוקלטת. “אמרתי לו שברגע שההליך המשפטי מסתיים, אם לא נקבע שהיתה הונאה שהשפיעה על תוצאות הבחירות, אז לצערי אין דבר לעשות חוץ מלהודות בתוצאות”.

עדות מוקלטת של עורך הדין של הבית הלבן לשעבר, פאט סיפולוני, הוצגה בפני הפאנל. סיפלוני אמר בעדות שלו שנמשכה שמונה שעות, כי הסכים עם גורמים שונים שלא היו ראיות מספיקות להונאה בבחירות. “אם אתה שואל אם האמנתי שהוא צריך להודות בהפסדו באותו שלב, אז כן”, הוא אמר. לדבריו, גם הסנאטור מיץ’ מיטשל חשב כך.

Leave a Reply

Your email address will not be published.