חיסולים בעזה ורקטות בישראל: בעולם מגיבים באדישות

עוֹלָם

בתקשורת העולמית עשו הדים מפעולת צה”ל “עלות השחר” ברצועה אבל ניכר כי הנושא לא תפס כותרות ראשיות ועיקר הסיקור עבר דרך הרשתות החברתיות.

“תקיפה ישראלית הרגה תשע בעזה,הג’יהאד האסלאמי מבטיח נקמה”, כתבו בסוכנות הידיעות רויטרס בידיעה משנית. גם בסוכנות הידיעות איי.פי. התייחסו למבצע וציינו כי “מפקד בכיר בג’יהאד האסלאמי” נהרג.

בוול סטריט ג’ורנל נכון לכתיבת שורות אלה היו עסוקים בנושאי פנים בארה”ב סביב המצב הכלכלי במדינה וקצב העסקה תחת הממשל של הנשיא ג’ו ביידן. התקיפה כלל חא הוזכרה.

מצב דומה נרשם ב”וושינגטון פוסט” שם הדגישו את הביקור שערכה יו”ר בית הנבחרים האמריקאי ננסי פלוסי בטאיפיי על רקע ההסלמה הכללית בין סין וטאיוואן. כצפוי, בטוויטר הסיקור היה שוטף ואם תחילת האזעקות מעל יישובי הדרום והמרכז המילים “ישראל”, “תל אביב” ו-“רצועת עזה” הפכו לטרנדינג באזרונו.

כמו כן, התיעוד של היירוטים באמצעות “כיפת הברזל” קיבלו מאות שיתופים בשעה האחרונה, מצב דומה למה שהתרחש בשנה שעברה במהלך מבצע “שומר חומות”. נראה כי המלחמה המתמשכת במזרח אירופה עדיין שומרת על עיקר תשומת הלב העולמית בסיקור בחו”ל יחד עם ההשלכות שלה על יוקר המחייה.

“ישראל תקפה”

ב-“BBC”, התייצבו כפי שעושים בדרך כלל, בצד הפלשתיני בכל הנוגע לנרטיב של הסיבות להסלמה, עם תמונה של פלשתינים בוכים באתר הבית של הערוץ. הכותרת היתה “פעיל בכיר נהרג אחרי שישראל תקפה את עזה”, בעוד שהכותרת הפנימית היתה יותר מאוזנת: “פעיל בכיר נהרג כשישראל תקפה בעקבות איומים” . ב”ניו יורק טיימס” כתבו בכותרת “ישראל תוקפת בעזה על רקע מתיחות גוברת”.

בדף הבית של ה”טיימס” לא שמו את הכתבה בחצי העליון של האתר אלא רק הרחק למטה, בחלק ש” עוד חדשות”, ככל הנראה על רקע העיסוק הגדול של התקשורת האמריקנית בחדשות הכלכליות שיצאו היום בארה”ב במסגרת דו”ח נתוני התעסוקה והחשש מהמשך אינפלציה גבוהה. גם האתרים האירניים הרחיבו בתיאור האירועים בעזה, וכצפוי שמו את האשמה לפתחה של ישראל. האתר PressTV היה האתר שנשא את הכתבה הבולטת ביותר בשעות הראשונות של הלחימה עם הכותרת “ישראל תקפה מרכז של הג’יהאד האסלאמי ברפיח, מפקד נהרג”, לצד תמונה גדולה של הלוויה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.