חומר נפץ בערימת עץ ומטח ירי: כך חוסל אבי תכנית הגרעין של איראן

עוֹלָם

בכירים באיראן שיגרו מסרים מאיימים לאחר החיסול, שמגיע לקראת סוף כהונתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ והחשש מפני מהלך אמריקני בימים האחרונים של ממשלו.

שר החוץ של איראן מוחמד ג’וואד זריף כינה את המתנקשים – “טרוריסטים” וכתב בטוויטר כי “הפחדנות הזו, לצד אינדיקציות רציניות למעורבות ישראלית, מעידה על נואשת”. הוא הוסיף כי “איראן קוראת לקהילה הבינלאומית ובמיוחד לאיחוד האירופי לשים סוף לסטנדרטים הכפולים הללו ולגנות את הפעולה הזו”.

היועץ הצבאי של המנהיג העליון עלי חמינאי, חוסיין דהקאן,השתמש בלשון חריפה יותר. “בימיה האחרונים של בעלת בריתה המתגרה בגורלה – ישראל שואפת להגביר את הלחץ על איראן ללכת למלחמה כוללת. נרדוף אחר הרוצחים של השהיד ונגרום להם להתחרט על מעשיהם”, צייץ דהקאן, שיתמודד בשנה הבאה על הנשיאות.

לדברים הצטרף גם מפקד צבא איראן, מוחמד באקרי: “הטרוריסטים ומי שעומד מאחורי ההתנקשות בפחריזאדה צריכים לדעת שמחכה להם נקמה קשה”.

בפנטגון סירבו להגיב על ההתרחשויות באיראן, אולם טראמפ שיתף ציוצים בנושא, כולל של העיתונאי הישראלי יוסי מלמן. גם בישראל שומרים על שתיקה, אולם ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז בסרטון שפרסם בפייסבוק זמן קצר לאחר שחיסול: “עשיתי הרבה דברים השבוע, לא על הכול אפשר לספר”

Leave a Reply

Your email address will not be published.