זלנסקי: “שוחחתי עם בנט על ההתבטאות השערורייתית של שר החוץ הרוסי”

עוֹלָם

בגינוי שפרסם שר החוץ יאיר לפיד הוא אמר כי הוא “מציע ללברוב לקרוא ספר היסטוריה, הממשלה הרוסית צריכה להתנצל בפני היהודים והניצולים, אמירה לא ראוייה”. הוא המשיך ואמר כי “הדברים הם בלתי נסלחים, זה להאשים את היהודים בשואה של עצמם. אני מסתכל על זה ותוהה מה הם בכלל מנסים להגיד? הרוסים החריפו את הטון נגד כל העולם בגלל הפלישה הלא מוצדקת, גינינו אותה מהיום הראשון”.

בתגובה לדברי לפיד, תקפה רוסיה את ישראל והאשימה את הממשלה בתמיכה בניאו-נאצים באוקראינה. “לפיד מתעלם מהמגפה של הריסת אנדרטאות לזכר חסידי אומות העולם האמיתיים – חיילי הצבא האדום שעצרו את השואה והצילו את העם היהודי”, נכתב בהודעת משרד החוץ הרוסי. “כמה פעמים משרד החוץ הישראלי זימן את שגרירי פולין, בולגריה והמדינות הבלטיות כדי להביע בפניהם מחאה?”.

עוד נמסר בהודעת משרד החוץ הרוסי כי “במהלך השואה היו יהודים שנכפה עליהם להשתתף בפשעי הנאצים, אבל זלנסקי שבעצמו עושה ספקולציות לגבי השורשים שלו משתף פעולה עם הנאצים בצורה מודעת ובהתנדבות. הוא מסתתר מאחורי מוצאו אבל מקיף עצמו בניאו נאצים שהם צאצאיהם של אלה שרצחו את בני עמו. המוצא היהודי של זלנסקי אינו ערובה להגנה מפני ניאו-נאציזם במדינה”.

בהודעת משרד החוץ הרוסי נטען כי היו יהודים ששיתפו פעולה עם הנאצים במהלך השואה. “הגרמנים מינו תעשיינים יהודים כראשי גטאות וראשי יודנראט וחלקם זכורים בכך שביצעו מעשים מפלצתיים”, נמסר בהודעה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.