התחלואה בקרב ערביי ירושלים מזנקת

עוֹלָם
עלייה נוספת בתחלואה בקורונה בקרב המגזר הערבי בירושלים: לאחר הפרסום ב״ישראל היום״ על כך שרוב החולים החדשים בקורונה בירושלים בימים האחרונים הם מהמגזר הערבי, מתברר כי שכונת בית צפאפא בבירה הפכה לאדומה – על פי מדד ה”רמזור”. 

צילום: מזאווי פרסומאים – מטה הסברה משרד הבריאות

על פי הנתונים המעודכנים של משרד הבריאות, יש בבית צפאפא, שכונה לא גדולה במיוחד, בסך הכל 46 חולי קורונה מאומתים. כמו כן, 70 מתוך 105 החולים החדשים שאותרו ביממה האחרונה בירושלים הם משכונות ערביות, כך עולה מנתוני משרד הבריאות של עיריית ירושלים. 

נכון לאתמול (שלישי) בחצות, היו בירושלים 1,248 חולים פעילים, ו-59 חולים החלימו ביממה האחרונה. לבד מ-70 החולים החדשים בשכונות הערביות בבירה, נוספו ביממה האחרונה 16 חולים חדשים מהמגזר הכללי, ו-14 מהמגזר החרדי בירושלים.

רה”מ: “לבחון את סגירת המעברים לפלשתינים”

בתוך כך, בשל זינוק דרמטי בתחלואה ברשות הפלשתינית, הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו לבחון את סגירת המעברים לשטחים הפלשתיניים לאלתר, כדי למנוע זליגת תחלואה לישראל, בשל התפרצות חדשה של קורונה ברשות הפלשתינית. ביממה החולפת נרשמו 9 מתים ו-1,720 נדבקים חדשים בקורונה ברשות הפלשתינית וברצועת עזה.

רה”מ אמר את הדברים במהלך דיון שכינס הבוקר (רביעי) בנושא הגברת האכיפה. נתניהו אמר עוד בדיון: “חייבים להוריד את מקדם ההדבקה. יש לבצע אכיפה מסיבית בערים אדומות וכתומות, כדי למנוע חתונות והתקהלויות לא מותרות”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.