הקמעונאים לממשלה: “צריך לסגור את כל המסחר – כולל פארמים ומרכולים – בשעה 21:00”

עֵסֶק

לקראת פתיחת כל הקניונים מחר, והסגר הלילי המתוכנן, הקמעונאים קוראים לממשלה להחליט על שעת סגירה קבועה לכל המסחר – כולל החנויות החיוניות, כמו פארמים וסופרמרקטים. בהתאגדות רשתות המסחר והאופנה מציעים לסגור את כל החנויות, בלי יוצא מן הכלל, בשעה 21.00 ולהתחיל את האכיפה מהשעה 22.00.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

“אנו דורשים מממשלת ישראל להימנע מהחרגות של סקטורים כאלה ואחרים, אחרת מטרת-העל של עוצר לילי לא תושג, וכולנו ניאלץ לשלם את המחיר”, אומר יו”ר ההתאגדות שחר תורג’מן, המכהן כיו”ר קבוצת האופנה בריל.

 

 

שחר תורג'מן שחר תורג’מן צילום: אוראל כהן

לדבריו, “כשהחליטו לפתוח רק 15 קניונים, אמרנו שזה יוביל להתקהלות – וזה מה שקרה. בהחלטה הנוכחית צריכים למתוח את שעות המסחר עד למקסימום שאפשר, ואפילו לקראת חצות, כדי למנוע מצב שבו כל הציבור מגיע בשעה 16.00 בהתקהלות. אם הסגר יתחיל בשעה 18.00, אז בשעה 16.00 כולם יבואו לקניונים, שייסגרו מוקדם. המסר שלנו הוא שצריך לסגור את החנויות החיוניות יחד עם כל המסחר, שכן אחרת הציבור ימצא את הדרך ואת הסיבות לצאת החוצה”.

 

 

בענף הקמעונאות החלו להחזיר היום את עובדי החנויות מחל”ת לקראת פתיחת הקניונים. בתחום האופנה מצפים לקניות מוגברות עם פתיחת המסחר. “שאלת מיליון הדולר היא כמה זמן הקניונים יישארו פתוחים, אבל אני מעריך שהביקושים יהיו גדולים, כיוון שאנשים המתינו בבית הרבה זמן, והמסחר היה סגור תקופה ארוכה. אני מעריך שתהיה התנפלות, והמכירות יהיו גבוהות”, אמר תורג’מן.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.