הקלפיות נסגרו בבחירות בלבנון, אירועים אלימים נרשמו במדינה

עוֹלָם

הבחירות לפרלמנט בלבנון העירו שוב את המתחים הבין-עדתיים במדינה השסועה ביום ראשון, ואף פרצו מספר עימותים אלימים בין אנשי ארגון הטרור “חיזבאללה” ותנועת “אמל” השיעיים לבין מפלגת “הכוחות הלבנוניים” הנוצרית.

על פי דיווחים ערביים, ההתנגשויות התרחשו באזורים שונים במדינה. בכפר ג’ונה שבדרום לבנון פעילים של “חיזבאלל”ה ו”אמל” תקפו אוהל של “הכוחות הלבנוניים”. שיעים אף התעמתו עם בוחרים נוצרים במזרח ארץ הארזים. באחד ממרכזי ההצבעה, קראו תושבים המזוהים עם חיזבאללה לעבר מצביעים “ציוני, ציוני”.

בחודשים האחרונים החריף המתח בין המפלגה הנוצרית לבין “חיזבאללה”. ארגון הטרור האשים את המנהיג של “הכוחות הלבנוניים”, סמיר ג’עג’ע, בשיתוף פעולה עם ישראל. האחרון מצידו ביקר בחריפות את חיזבאללה והכריז בין היתר כי בארצו לא מעוניינים ב”לבנון של מל”טים”.
בתוך כך, ועדת הבחירות הודיעה על מאות הפרות לתהליך ההצבעה מצד כלי תקשורת, מועמדים וגורמים פוליטיים.

כמו כן דווח כי צבא לבנון נפרס מעלות השחר באזורים שונים כדי לאבטח את תהליך הבחירות, שבו יכולים לקחת חלק כ-4 מיליון בעלי זכות הצבעה. מפתיחת הקלפיות בשעה 7:00 ועד לשעות הצהריים נרשמו אחוזי הצבעה נמוכים בבחירות לפרלמנט. בשעה 15:00 משרד הפנים הלבנוני ציין כי אחוז ההצבעה הכללי עומד על 25.2%. בהמשך, בשעה 17:00, עמד שיעור ההצבעה הכללי על 32.04% בלבד. מדובר בנתונים נמוכים במיוחד שכן שיעור ההצבעה הסופי בבחירות הקודמות ב-2018 עמד על 49.68%.

שיעורי ההצבעה העגומים אלה משקפים את הייאוש מהמצב הכלכלי הקשה במדינה וחוסר האמון במערכת הפוליטית המושחתת. הבחירות בארץ הארזים הם גם מבחנם הראשון של האופוזיציה למחנה של חיזבאללה ושל קבוצות המחאה הצעירות שצמחו בהפגנות של שנת 2019 בדרישה להפלת השלטון המושחת.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.