הפיצוץ בבסיס בטהרן: ארגון מקומי לקח אחריות

עוֹלָם

מלחמת הצללים באיראן: ארגון האופוזיציה המרקסיסטי “מוג’הידין חלק” לקח אחריות היום (שבת) על פיצוץ גדול שהתרחש בבסיס מיליציית הבסיג’ “מליק אשתאר” בבירה טהרן.

הארגון, שפועל בתוך איראן מאז הקמת הרפובליקה האסלאמי תבשנת 1979, שיתף בעבר, לטענת מקורות זרים, פעולה עם המודיעין הישראלי וסייע לו בביצוע חיסולים של בכירים במשטר. מיליציית בסיג’ היא הזרוע לדיכוי מרי אזרחי של משמרו תהמהפכה ואנשיה שנואים במיוחד בקרב האופוזיציה. 

כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה דיווחו היום על פיצוץ גדול שהתרחש בבסיס משמרות המהפכה האיראניים “מליק אשתאר” מחוץ לבירה טהרן. על פי הדיווחים, הפיצוץ התרחש בשבוע שעבר, בלילה שבין שני לשלישי, ונגרם כתוצאה מחבלה מכוונת.

עם זאת, לא דווח על נפגעים או נזק. גולשים ברשתות החברתיות במדינה פרסמו סרטון בו נראה ונשמע הפיצוץ. בנוסף גולשים טענו כי שמעו את הפיצוץ וראו הבזקים חזקים. גורמים רשמיים באיראן לא התייחסו לאירוע, אך בערוצי הטלגרם המזוהים עם משמרות המהפכה דיווחו בהרחבה על הפיצוץ ואף רמזו כי מדובר בפעולה ישראלית.

בתוך כך, אתר החדשות “איראן אינטרנשיונל” דיווח כי שני אזרח יבלגיה נעצרו על ידי המשטרה באיראן. בדיווח נכתב ש עצד ננקט בתגובה לידיעה כי בלגיה שוקלת לאפשר את העברתו של אסדוללה אסדי, איראני שהורשע במדינה ונידון למאסר, לידי הרפובליקה האסלאמית. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.