המעריצים כבר מחכים: זה התאריך שבו תחל מכירת האייפון 12 בישראל

טֶכנוֹלוֹגִיָה

חודש וחצי אחרי שהוכרזו, הודיעו היום (רביעי) יבואניות אפל בישראל על תאריך המכירה של מכשירי האייפון 12 של אפל – אייפון 12 מיני, אייפון 12 רגיל, אייפון 12 פרו ואייפון 12 פרו מקס. המכירה תחל ב-17 בדצמבר, אך ניתן יהיה לשריין את המכשירים כבר ב-11 בחודש, תמורת תשלום. 

השקת האייפון החדש

לקוחות סלקום יוכלו לבחור את הדגם והצבע הרצוי והוא יישמר עבורם ויוכלו לקבלם מיד עם פתיחת המכירה. המכירה מתבצעת באתר סלקום שופ. גם פלאפון תמכור את ארבע הגרסאות של המכשיר. 

רשת דינמיקה תאפשר ללקוחות ששריינו אמכשיר מראש לקבל אותו עד הבית  עד ה-17 בדצמבר. אלי אדדי, מנכ”ל רשת דינמיקה, אמר כי “כרשת המובייל המובילה בישראל ויבואנית רשמית של אפל אנו מתחייבים גם הפעם להציע את המחיר הטוב ביותר ולדאוג לשליחת המכשיר עוד באותו היום עד הבית”. המכירה מתבצעת באתר דינמיקה.

IDIGITAL, כמשווקת המובילה של אפל בישראל, תציע ללקוחותיה את המגוון הרחב ביותר של הדגמים, הצבעים והנפחים. המרשת נמסר כי היא מכינה השנה הפתעות נוספות בתהליך ההשקה. פרטים יימסרו בהמשך.

בינתיים היבואניות הרשמיות לא פרסמו מחירים, אולם רשת מחסני חשמל הודיעה בחודש שעבר כי תמכור כמה אלפי מכשירים, כשהמחירים יהיו: אייפון 12 מיני החל מ-3090 שקל; אייפון 12 החל מ-3490 שקל; אייפון 12 פרו החל מ-4190 שקל אייפון פרומקס החל מ-4590 שקל. המחירים עשויים להשתנות על פי שער הדולר. מהרשת נמסר כי 5,000 איש כבר נרשמו לרכישה מוקדמת והם יקבלו אפשרות לרכוש את המכשיר ב-36 תשלומים ללא ריבית והצמדה.

דור 5, דק יותר ומערך צילום משופר

האייפון 12 הוא המכשיר הראשון של אפל שיתמוך ברשת הדור החמישי. הוא נראה שונה מקודמיו, כאשר הוא כולל מסגרת דמויית אייפד, עם דפנות שטוחות יותר, בהשוואה לדפנות המעוגלות קלות באייפונים הנוכחיים. הוא כולל מערך צילום כפול ומשופר – הכולל שתי עדשות 12 מגה פיקסל.

הוא מצויד במסך 6.1 אינץ’ (בדומה לאייפון 11) ויהיה זמין בחמישה צבעים – שחור, לבן, אדום, ירוק וכחול. באפל ציינו עוד כי למרות שגודל המסך שלו דומה לדור הקודם, הוא דק, קטן יותר וקל יותר מהאייפון 11. גב המכשיר עשוי מחומרים שהוגדרו עמידים יותר ומבטיחים שרידות גבוהה יותר במקרה של נפילת המכשיר. כמו כן, הוא מצויד במעבד A14 מבית היוצר של החברה, זאת דומה לאייפד אייר שהוכרז בחודש שעבר. 
בחלקו האחורי של המכשיר ישנם מגנטים מובנים, בהתאם לשמועות. הדבר משפר את חווית הטעינה האלחוטית של המכשירים. החברה אף הציגה מטען אלחוטי כפול – עליו ניתן לטעון במקביל גם מכשיר אייפון וגם שעון חכם, וניתן לקפל אותו לחצי כדי שיתפוס פחות מקום. דיווח אחר שעדיין לא התגשם הוא החלפת החיבור של המכשיר – החברה כללה מתאם בין חיבור הלייטנינג ל-usb c.

בהמשך החברה הציגה דגם נוסף – וקטן של המכשיר. ייתכן שכך הם עונים לכל הלקוחות שביקשו מכשיר קטן יותר. האייפון 12 מיני מצויד במסך בגודל 5.4 אינץ’, וקטן יותר מהאייפון 8 – שכולל מסך 4.7 אינץ’. מדובר בגרסה בעלת מסך קטן של האייפון 12 שהוצג קודם לכן. האייפון מיני יעלה 699 דולרים – והאייפון 12 יעלה 799 דולרים, כאשר הם אינם כוללים מתאם טעינה לחשמל אלא רק כבל, ואינם כוללים אוזניות.

המכשיר הבא שהוצג הוא האייפון 12 פרו, ולדברי קוק הוא מיועד “למשתמשים שרוצים להפיק הכי הרבה מהאייפון שלהם”. המכשירים עשויים מחומרים עמידים יותר מהדור הקודם, ומחזיקים בתקן עמידות במים ואבק IP68. האייפון 12 פרו מצויד במסך בגודל 6.1 אינץ’ והאייפון 12 פרו מקס מצויד במסך 6.7 אינץ’. השניים זמינים בארבעה צבעים – כסף, גרפיט, זהב וכחול פסיפי.

מכשירים מצוידים במערך צילום משולב – עדשה בעלת זווית רחבה במיוחד, עדשה רחבה (זהה לו הנמצאת באייפון 12) ועדשה נוספת וייחודית לאייפון 12 פרו. הדגם כולל את המעבד המתקדם של החברה – A14 – וטים קוק הגדיר את השילוב בין השניים כ”מצלמה הטובה ביותר שהחברה יצרה עד כה”. מחירו של האייפון 12 פרו יחל ב-999 דולרים ומחיר הפרו מקס יחל ב-1,099 דולרים, כאשר נפחי הזיכרון הזמינים מתחילים ב-128 ג’יגה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.