המלך צ’ארלס השלישי, אחיו ואחותו עמדו במשמר הכבוד לפני ארון המלכה

עוֹלָם

ההכנות בבריטניה לקראת הלוויה הממלכתית של המלכה אליזבת השנייה ב-19 בספטמבר נמצאות בעיצומן. הפרטים המלאים לא פורסמו עדיין.

היום יתחיל בתפילה בווסטמינסטר, ולאחר מכן שיירה תעבור ברחבי לונדון לפני טקס משפחתי אחרון בבית התפילה בטירת וינדזור. מאות אלפי אנשים צפויים לצאת לרחובות כדי לצפות בשיירה, ומסכים ענקיים יוצבו בפארקים המלכותיים שישדרו את האירועים. היום הוכרז כחופשת בנקים במדינה.

הלוויה צפויה להיערך בכנסיית וסטמינסטר בשעה 11 שעון מקומי (13:00 שעון ישראל). לוויה של מלך לא נערכה בכנסייה מאז המאה ה-18 (אף שהמלכה האם נקברה שם ב-2002). באותו מקום נערכה החתונה של המלכה עם הנסיך פיליפ לפני 75 שנה, ושם נערכה תפילת הודיה לנסיך לאחר מותו בשנה שעברה. האולם יכול להכיל 2,000 איש – ויהיה מלא בבני משפחה, כ-500 מנהיגים בינלאומיים, פוליטיקאים, מונרכים ממדינות אחרות, אישי ציבור ואנשים שעבדו עם המלכה.

היום יתחיל בנשיאת ארון הקבורה מהאולם לכנסייה על גבי מרכבת התותח שתיגרר על ידי פלוגה של מלחי הצי המלכותי. הנגררת נראתה בפעם האחרונה ב-1979 בלוויה של דודו של הנסיך פיליפ, לורד מאונבאטן. המלך צ’ארלס ובני משפחה אחרים צפויים ללכת בעקבות הארון.

את הלוויה יערוך דיוויד הויל, דיקן וסטמינסטר, עם הארכיבישוף של קנטרברי ג’סטין וולבי שינהל את התפילה. ראש הממשלה ליז טראס תוזמן להקריא פסוקי תפילה.

לאחר מכן, ארון הקבורה יוצא מהאולם בשיירה רגלית ויעבור בפינת הייד פארק, שם יוכנס לרכב קבורה וייסע לווינדזור. המסע האחרון של הארון יהיה בכביש שמוביל לטירת וינדזור. המלך ובני המשפחה יצטרפו לשיירה לפני שהארון יוכנס לכנסיית סנט ג’ורג’ לתפילה. כנסיית סנט ג’ורג’ היא הכנסייה שנבחרת בדרך כלל על ידי משפחת המלוכה בשביל אירועים כמו חתונות, הטבלות ולוויות. הארי ומייגן התחתנו בה, כמו גם הלוויה של הנסיך פיליפ נערכה.

הארון יורד לחדר הקבורה לפני שייקבר בקפלת ג’ורג’ הקדוש, לצד המלך ג’ורג’ השישי, אביה של המלכה אליזבת; המלכה האם; אחותה מרגרט; ובעלה הנסיך פיליפ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.