החלטתם לרכוש רכב? הנה כמה דברים שכדאי לדעת

עֵסֶק

הלוואה או שימוש במקורות עצמיים?

החלטתי לקנות רכב, מה תנאי הלוואה לרכישת רכב במידה והחלטתי שזו דרך המימון שלי?
“חשוב לשים לב שאם יש מקור תקציבי נזיל שלא מיועד למטרה אחרת, אפשר לנסות להתמקח ולקבל הנחה במעמד הרכישה. לעומת זאת, אם בכל זאת נדרשת הלוואה, הרי שלרכב חדש ניתן לקבל מימון של עד 100% מערך הרכב, כולל דחיית תשלום לסוף תקופת ההלוואה. זאת ועוד, גם הריבית לרכישת רכב חדש היא בדרך כלל אטרקטיבית. כל זה כמובן בכפוף לבחינת בקשה פרטנית ויכולת ההחזר של הלקוח”.

מה ה”אותיות הקטנות” שצריך לשים לב אליהם?

“בכל מקום שמציעים לנו הלוואה לרכב, חשוב לבדוק כמה אנו משלמים בסה”כ, כלומר – מה גובה המקדמה הנדרשת, מהו שיעור הריבית על ההלוואה וכמובן – מהו גובה התשלום החודשי.

“כדאי לדעת את כלל העלויות של מסלול המימון: האם יש עמלות כלשהן, כמו עמלת פתיחת תיק? מה הריבית שתשולם על פריסה לתשלומים? מה העלות הכוללת של הרכב לפני ואחרי קבלת המימון? האם יש הסדר בין היבואן והבנק, לפיו ניתן לקבל הלוואות בתנאים מועדפים? לכל אלה יש משמעות שיכולה להגיע לאלפי שקלים”.

איפה כדאי לבדוק?

בבנק יש ניסיון וידע רב המאפשר להתאים ללקוח את ההלוואה המתאימה: “בנק הפועלים מציע מגוון של מסלולי מימון בתנאים אטרקטיביים, שהתאימו במיוחד לצרכים וליכולות שלנו – ולא רק המסלולים עצמם, אלא גם הגישה המקצועית של מומחי הבנק וכן זמינותם במגוון ערוצים: באתר, באפליקציה בטלפון ובסניפים”.

במילים אחרות, כדי שלא רק הנהיגה תהיה בטוחה ומהנה, אלא גם הדרך לרכישת הרכב תהיה מקצועית ומשתלמת, כדאי לבדוק את אפשרויות המימון שמציעים הבנקים, להשוות ביניהם ולקבל את ההחלטה המתאימה לנו ביותר.

הפרסום אינו מהווה הצעה או התחייבות למתן אשראי. קבלת ההלוואה מותנית, באישור הבנק ותנאיו.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

Leave a Reply

Your email address will not be published.