החברה המרכזית למשקאות בדרך למיזוג עם תאגיד המיחזור אל”ה

עֵסֶק

החברה המרכזית (קוקה קולה ישראל) בדרך למיזוג עם תאגיד המיחזור אל״ה. לכלכליסט נודע כי הצדדים הגישו בימים האחרונים לרשות התחרות בקשת מיזוג. אם יאושר המיזוג, יסיים את דרכו תאגיד אל״ה שהוקם לפני 2 עשורים על ידי יצרני המשקאות הגדולים, כחברה אשר מהותה חברת שירותים משותפת של תעשיית המשקאות.

בהתאם להסכמות בין בעלי המניות בתאגיד: החברה המרכזית למשקאות, יפאורה ומי עדן, ובכפוף לאישור הממונה, צפויות המניות בהן מחזיקות יפאורה ומי עדן להימחק, כך שלאחר המחיקה תחזיק החברה המרכזית 100% מאל”ה.

קראו עוד בכלכליסט:

הבקשה הוגשה כחצי שנה אחרי הרחבת חוק הפיקדון, כך שיחול גם על מיכלי משקה גדולים. מדובר בצעד שמכביד על חברות המשקאות שמחירי מוצריהן עלו במקביל בגלל מס הקנייה שהוטל עליהם. חודש לפני הרחבת החוק, שהגדיל מאד את נפח האיסוף הנדרש מהחברות, היתה זו יפאורה שנטשה את התאגיד, והותירה את החברה המרכזית לשאת לבד בנטל.

המיזוג, אם יאושר, נועד לצמצם את עלויות התפעול של אל”ה, בעיקרן כיום נושאת החברה המרכזית. לאחריו, תוכל קוקה-קולה על פי חוק, למקד את איסוף המיכלים רק מלקוחותיה ולא לאסוף בקבוקים מ-700 מאות גנים ובתי ספר וכן מאזורים בהם מוצריה לא נמכרים, כמו במגזר החרדי הצורך משקאות בעלי כשרות גבוהה יותר.

יחד עם זאת, מדובר בצעד שעשוי להיות סופו של תאגיד המיחזור אל”ה. עוד נודע ל”כלכליסט” כי החברה המרכזית נמצאת בימים אלה במו”מ להשקעה כבעלת מניות מיעוט בחברת המיחזור קממ, שצפויה לתת לה את שירותי האיסוף והמיחזור החל מהשנה הבאה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.