“האח הגדול”: ההימור הראשון שלנו לגמר

עוֹלָם

קשה לרגש אותנו. קורונה, בחירות בפעם הרביעית, טיסות לדובאי – הגענו לסף רגישות כל כך גבוה, שנדרש משהו בסגנון של “שעת נעילה” פוגשת את “זמר במסכה” כשמיאל גולן מנחה, כדי שנתלהב מעוד עונה של ריאליטי, (ואם אחד מהערוצים מרים את הפורמט הזה אני דורשת תמלוגים). “האח הגדול” מודע לסף הריגוש החדש, ולכן הוא מנסה לפתות אותנו בכל דרך אפשרית – החל בחלוקת הדיירים לסלבס שנכנסו אתמול (שבת), ופשוטי העם שייכנסו היום, דרך הבטחת “רק פרסומת אחת” אחרי כל כניסה או “עצרנו רק לרגע, אין פרסומות” (יש ועוד איך), ועד לחוקים חדשים וסודיים שלא היו ולא יהיו ואין כמותם (למרות שכבר היו).

אנחנו כבר מכירים את הפורמט היטב ויודעים שמה שרואים בתעודות הזהות הוא בדרך כלל הפוך ממה שמתגלה במהלך העונה, בעיקר כי הסרטונים ערוכים בצורה מאוד מכוונת, ואלה שאומרים על עצמם שהם “רועשים ומתים לריב עם כולם” יושבים בשקט ולא פוצים פה עד סוף העונה, אבל בואו, נקווה שהפעם יהיה אחרת.

בגדדי

הבגדדי נכנס ראשון, ולא ברור בדיוק אם הוא פטריוט שמאלני או שונא ביבי שאוהב את המדינה.  אבל זה לא באמת משנה, כי הוא מצליח לעצבן את כל העם ואחותו מיד על ההתחלה. הוא גזען קשות אבל מותר לו כי הוא מזרחי, בטוח שהוא תמיד צודק ולא מפחד לריב על זה. בפועל יש סיכוי שהוא יתגלה כאדם טוב לב וחלש אופי שרק רוצה לעזור לדיירים. כך או כך, הוא עדיין יעצבן.

גזען מורשה. בגדדי // צילום: מיכה לובטון

ליאור כלפון

השם שדעך מאז “איצקו” וחזר לכותרות אחרי שחלה בקורונה – קבלו את ליאור כלפון, שקצת מציק כשהוא מדבר עם פרצופים והרבה מחמם את הלב כשהוא מדבר בכנות. כשהאח הגדול שואל אותו “למה באת”, אנחנו כמעט מצפים שהוא יגיד “כי אין לי עבודה בקורונה”, אבל הוא מתעקש לנסות להצחיק כל דקה. זה צפוי להימאס מהר מאוד, מהר יותר מהחלמה מקורונה.

גל גברעם

ברגע שהיא מצהירה על עצמה כ”אושיית רשת” אנחנו מבינים עם מי יש לנו עסק והולכים לראות מה יש לאכול במקרר. יתכן שהיא אמרה עוד דברים מלבד כמה שהיא יפה ומקבלת מלא כסף על תמונות באינסטגרם, אבל חזרתי לראות “הכתר” באותן דקות אז אני לא בטוחה אם היו כאלה (הערת העורך: אל תדאגי, היא לא). בכל אופן זה לא באמת משנה, כי אני יודעת לבד שמה שהכי מעציב אותה זה כשנמרחת לה המסקרה והכי משמח זה כשמחמיאים לה על הסלפי.

יפה וגם יפה. גברעם // צילום: מיכה לובטון

שולה זקן

תעודת הזהות של שולה זקן היא קצת כמו ריאיון אצל חיים אתגר – מצד אחד היא בוכה ומתחרטת על רקע שיר עצוב, ואנחנו אוהבים את זה, אבל מצד שני נדמה שאתגר עצמו כתב לה את כל הטקסט, בעיקר את ה”אני רוצה לחזור הביתה”. גם החזרה הכפייתית על “אני לא אפול, הייתי כבר בבוץ, שקעתי כבר בלכלוך”, מעייפת מוקדם מהצפוי. עם זאת, עדיין קל מאוד לחבב אותה. תפקיד “האמא של הבית” תפור עליה.

מאותגרת. זקן // צילום: מיכה לובטון

דרור קונטנטו

דרור הוא סלב שרובנו לא באמת מכירים, אבל מה זה משנה, כל עוד הוא עונה בדיוק, אחד לאחד, על דרישות ההפקה לטייפקאסט האדם עם השפם הכי מטופח בבית. אגב, חרדי בשם דרור? ולמרות שהוא מתעקש לדבר על כולם בלשון נקבה, פלחי אישיותו צצים מדי פעם וגורמים לנו לחבב אותו. יש עם מה לעבוד – ומירי רגב הוכיחה את זה.

טייפקאסט. קונטנטו // צילום: מיכה לובטון

ג’וזי זירה

הסיפור העצוב של ג’וזי מאחורי יונתן השמח. כן, קלישאות, תהרגו אותי, אבל זה עבד. לא עוד בחור שטחי ועליז שמחלטר כדיג’יי, אלא דמות מורכבת עם סיפור ילדות קשה, גבר רגיש ודומע, רך ועדין, הבו לי את מספר הטלפון שלו כדי לשלוח לו “שבת, תפילין, סמס כוח או נרות לאגודת ידידי חב”ד”. הימורים: הוא בחמישייה האחרונה.

עצוב. זירה // צילום: מיכה לובטון

קארין עליה

מלכת יופי שאיש לא זוכר חייבת להיות במרכז העניינים, ולא יכולה כשמישהי לוקחת לה את זה. היש “ביי” גדול מזה בעולם? הערה לאח – מביך לצפות בסיפורה של מלכת היופי שאיש לא זוכר אחרי סיפורו הנוגע ללב של ג’וזי. לא תמיד מפרגנים לה, היא מספרת בין “אני מלכה” ל”נולדתי להיות מלכה”, ואצלנו עולה חשש כבד שזה לא בגלל המראה. האם היא וגל גברעם יריבו על אותם בחורים? המתח בזירה גבוה! כן, משחק מילים גרוע, אבל עדיין פחות מהקלישאה של מלכת יופי שהחליטו בשבילה הכל.

מלכה. עליה // צילום: מיכה לובטון

רמי ורד

חזקה על “האח הגדול” שיביא את רמי ורד – שמאלני חכם, אינטליגנט, רגיש ועם חולצה שראיתי בעלי אקספרס, מול רונית הביביסטית שתכנס היום ושאומרת משפטים כמו “ביבי איש חזק” ו”ביבי לא בגין”. למה לא? גם ככה הוא יעוף על ההתחלה כי הוא שמאלני, אז בדקות שהוא שם בואו נראה אותו אומר דברים רגישים עם מבט נוגע ללב למצלמה, כשרונית, לעומתו, מלהגת “גה גה” ו”בי בי”.

ליהוק (לא) מפתיע. ורד // צילום: מיכה לובטון

מור לרמן

אפשר היה לדלג על תעודת הזהות של מור, כי כולנו זוכרים אותה מ”חתונה ממבט ראשון”. וגם: נפילה קשה, כי להכניס מישהי יפה ואינטליגנטית זה כל כך “האח הגדול” 2016. הבו לנו יפות חסרות תוכן! מזל שיש לה אהבה, גם אם רק חודשיים, כי מי רוצה להתמודד על לבו של בחור מול אושיית רשת ומלכת יופי שאיש לא זוכר, ועוד עם שמלה שלמה ולא בגד ים שתפורה אליו חתיכת בד.

תפוסה ואינטליגנטית. לרמן // צילום: מיכה לובטון

זהבה בן

זהבה נכנסה כדי להראות שהיא לא מסכנה. וזה טוב, כי את כל שאר קורות חיים שלה קראנו בכל כתבה אפשרית שנעשתה עליה אי פעם. היא טוענת שאנחנו לא מכירים את זהבה בן הבנאדם, ואומרת ש”הולך להיות כיף” במבט עצוב וחסר חיים. אז מה אתם אומרים, תהיה לה טיפת מזל והיא תינצל, או שמיצינו את הצירוף השחוק הזה בכל צורה אפשרית?

לא מסכנה. בן // צילום: מיכה לובטון

הצלה מצלצלת

“יציל את שולה זקן”, כתבתי כמה דקות לפני שבגדדי הציל את שולה זקן, ולא באמת היה אכפת לו שהיא הייתה מעדיפה להישאר בביצה במקום להגיע לרשימת ההדחה, כי הוא כבר החליט, ורק חלשי אופי משנים את ההחלטה שלהם (כמו ביבי, נניח). שולה נאלצת להיפרד מהסלבס, וגיא ולירון מכריזים על החוק החדש והמפתיע (לא. באמת שלא): העמדות להדחה פומביות בלבד, שזה קצת כמו לזרוק בוץ על הפנים של הדיירים ולהגיד להם “אנחנו לא סומכים עליכם שתריבו לבד, קבלו עזרה”.

אז יאללה, תתחילו לריב, ילדים, אחרת העונה הזאת לא תיגמר לעולם.

Leave a Reply

Your email address will not be published.