דיווח: מטבע הקריפטו של פייסבוק ליברה יושק בתחילת ינואר

הסיפורים הטובים ביותר

ליברה, מטבע הקריפטו שמפתחת פייסבוק, יושק לפי התכניות בתחילת ינואר, כך מדווח הפייננשל טיימס המתבסס על אנשים המעורים בנושא שביקשו להישאר בעילום שם. 

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

לפי אחד המקורבים, איגוד ליברה (Libra Association), שבסיסו בז’נבה ותפקידו להנפיק ולנהל את המטבע, מתכוון להשיק מטבע דיגיטלי הצמוד לדולר. המהלך ייצג צמצום משמעותי נוסף בתכניות השאפתניות המקוריות. 

מטבע ליברה של פייסבוק מטבע ליברה של פייסבוק צילום: facebook

 

פייסבוק חשפה את התכניות למטבע הליברה בשנה שעברה, אך שינתה אותן לגרסה מצומצמת יותר לאחר שרגולטורים ובנקים מרכזיים ברחבי העולם הביעו חששות שהמטבע יערער על היציבות הפיננסית ויפגע בסמכויות המוסדות המרכזיים לפקח על הכסף.

 

לפי הדיווח, באיגוד ליברה, שפייסבוק היא אחת מ-27 החברות בו, התכוונו לבקש אור ירוק מרגולטור שוק ההון בשוויץ להנפיק סדרה של מטבעות דיגיטליים יציבים (stablecoins) הצמודים למטבעות מסורתיים, וכן טוקן (token) המבוסס על המטבעות היציבים הצמודים למטבעות רגילים.

 

אולם, במסגרת התכנית הנוכחית, מטבעות אחרים המוצמדים למטבעות מסורתיים וכן הטוקן יושקו רק בשלב מאוחר יותר.

 

מליברה לא הגיבו על הדיווח.

 

הרגולטור השוויצרי (FINMA) חזר על הצהרתו מאפריל שבה אישר כי ליברה הגישה בקשה לקבלת רישיון כאמצעי תשלום. מטבעות יציבים נועדו להימנע מהתנודתיות האופיינית לרוב למטבעות דיגיטליים כמו הביטקוין, כך שבתיאוריה הם מתאימים יותר לתשלומים והעברות כספיות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.