דוח המוסד על הפיגועים בארגנטינה חשף: חומרי נפץ הוברחו בשמפו, פעולה בלעדית של חיזבאללה

עוֹלָם

עיתון “הניו יורק טיימס” חושף היום (שישי) מסקנות מחקירה פנימית שלכאורה המוסד ביצע במשך שנים סביב הפיגועים בארגנטינה בשנות ה-90 ולפיהן איראן היא לא האחראית למעשי הטבח שרצחו מעל מאה איש ופצעו מאות נוספים אלא כי הם היו פעולות נקמה בלעדית של חיזבאללה.

בכתבה טוען “הטיימס” כי המסקנות היו תוצאה של תשאולים וחקירות של המוסד נגד מעורבים וחשודים לכאורה בפיגועים וכי האחראים האמיתיים נמצאים בלבנון. על פי ממצאים של התחקיר, לא הייתה מעורבות מקומית כפי שרבים בארגנטינה האמינו, אלא כאמור פעולה של הארגון השיעי-לבנוני.

בהקשר זה מפרסם העיתון כי חומרי החבלה “הוברחו בבקבוקי שמפו וקופסאות שוקולד” דרך טיסות מסחריות רגילות מאירופה והוסתרו בפארק מקומי. המסקנות המפתיעות של המוסד הישראלי לא רק מטילות צל של ספק בקו הרשמי שישראל נקטה עד עכשיו, אלא גם שמות בסתירה מוחלטת את המאמצים שהרשויות בארגנטינה הובילו עד כה מזה שלושה עשורים ולפיהן חיזבאללה היה המבצע של הפיגועים בפקודה של הרפובליקה האסלאמית של איראן.

החשיפה צפוייה לעורר הדים בממשלה בבאונוס איירס ובעיקר בקרב המשפחות השכולות שאבדו את יקיריהם ובמשך שנים האמינו כי המשטר בטהרן אחראי לנושא. אך גם בקרב היחידה המיוחדת לחקירת האירוע שבראשה עמד הפרקליט אלברטו ניסמן. הפרקליט שדחף להביא את האיראנים שלטענתו היו מעורבים בפיגועים לדין ומצא את מותו ארבעה ימים לאחר שהאשים את הנשיאה דאז כריסטינה קירשנר בטיוח של חקירתו בינואר 2015.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.