גנץ: “האינטרס של הרשות הפלסטינית הוא לשוב לשולחן המשא ומתן”

הסיפורים הטובים ביותר עוֹלָם

שר הביטחון בני גנץ קרא היום (שישי) לפלסטינים לחזור למשא ומתן ישיר עם מדינת ישראל על מנת להגביר את התיאום בנושא הקורונה. “המזרח התיכון משתנה, זה האינטרס שלכם לחזור לשולחן המשא ומתן”, אמר גנץ, שמסר את הדברים בסרטון שפרסם בדף הפייסבוק של ”אלמונסק”, היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים.

גנץ טען כי ישראל מוכנה לעזור לפלסטינים בנושא החיסונים לקורונה וכי “נגביר את האכיפה על אי כניסת אזרחים ישראלים לשטחי איי ובי בתיאום עם הרשות”. גנץ הוסיף כי בישראל ערוכים לבצע בדיקות לגילוי הנגיף באופן מדגמי, במעברים שבין ישראל לרשות הפלסטינית.

בני גנץ קורא לפלסטינים לשוב לשולחן המו”מ

“נקדם פרויקטים גדולים ברצועת עזה, הוצאה של פועלים, אזורי תעשייה משותפים ופרויקטים בנושאי האנרגיה, מים וחקלאות”, מסר גנץ, אך כתנאי למימוש היעדים החדשים, טען שר הביטחון כי יש קודם להחזיר את השבויים והנעדרים הישראלים וכן להפסיק את התחזקותה של תנועת חמאס.

כזכור, אתמול, לאחר חצי שנה של הקפאה העבירה אתמול ישראל לידי הרשות הפלסטינית את כספי המסים של עובדים פלסטינים בסך 3.768 מיליארד שקל, שהצטברו בחודשים האחרונים.

בחודש מאי החליטה הרשות, כצעד מחאה בעקבות הכוונה הישראלית לספח שטחים ביהודה ושומרון באופן חד־צדדי, להפסיק את התיאום הביטחוני והאזרחי עם ישראל, ובתוך כך גם שלא למשוך את כספי המסים שלה הנמצאים בידי ישראל. תוכנית הסיפוח, שירדה בינתיים מהפרק, והניצחון של ג’ו ביידן בבחירות בארה”ב היו הסיבות המרכזיות שהובילו את הפלסטינים – לאחר משא ומתן מאחורי הקלעים עם ישראל – לחדש לאחרונה את התיאום הביטחוני והאזרחי ולמשוך גם את כספי המסים שהצטברו.

Leave a Reply

Your email address will not be published.