גורמי מודיעין: ישראל אחראית לחיסול המדען האיראני; בטהראן מאיימים לנקום

עוֹלָם

ישראל אחראית לחיסולו של אבי תכנית הגרעין האיראנית – כך אמרו היום (שישי) שלושה גורמי מודיעין לניו יורק טיימס. הם ציינו כי לא ברור טיב העדכון שהועבר לארצות הברית לפני הפעולה, אף שהשתיים חולקות מידע מודיעיני באופן תמידי. בבית הלבן סירבו להגיב לדברים.

מוקדם יותר בכירים באיראן האשימו את ישראל בחיסול. שר החוץ של איראן מוחמד ג’וואד זריף כינה את המתנקשים – “טרוריסטים”, ואילו חוסיין דהקאן, יועצו הצבאי של המנהיג העליון חמינאי, אמר כי “ישראל דוחפת למלחמה כוללת”.

זריף ציין, “הפחדנות הזו, לצד אינדיקציות רציניות למעורבות ישראלית, מעידה על נואשת”. הוא הוסיף כי “איראן קוראת לקהילה הבינלאומית ובמיוחד לאיחוד האירופי לשים סוף לסטנדרטים הכפולים הללו ולגנות את הפעולה הזו”.

בהמשך, היועץ דהקאן, שמתמודד לנשיאות איראן בשנה הבאה, השתמש בלשון חריפה יותר. “בימיה האחרונים של בעלת בריתה המתגרה בגורלה – ישראל שואפת להגביר את הלחץ על איראן ללכת למלחמה כוללת. נרדוף אחר הרוצחים של הקדוש המעונה ונגרום להם להתחרט על מעשיהם”.

לדברים הצטרף גם מפקד צבא איראן, מוחמד באקרי: “הטרוריסטים ומי שעומד מאחורי ההתנקשות בפחריזאדה צריכים לדעת שמחכה להם נקמה קשה”.

עוד בוואלה! NEWS

איראן בכוננות עליונה: טראמפ עשוי לנצל כל תירוץ למתקפה בסוף כהונתו

לכתבה המלאה

Leave a Reply

Your email address will not be published.