בעקבות חשש מניגוד עניינים: חברת ועדת הבדיקה לרכש הצוללות פרשה

עוֹלָם
יעל גריל, חברת ועדת הבדיקה לפרשת הצוללות שמינה שר הביטחון בני גנץ, החליטה היום (שישי) שלא לקחת חלק בעבודת הוועדה מחשש לניגוד עניינים שלה. גריל כיהנה עד לאחרונה כמנהלת מחלקת הרכש במשרד ראש הממשלה. היא מילאה שורה של תפקידים בנושאי רכש במערכת הביטחון, והייתה אמורה לחקור את המנהל שלה לשעבר, שמואל צוקר שעמד בראש מינהל הרכש.  את גריל תחליף ישראלה פרידמן, שמילאה תפקידים שונים במנהל הרכש במשרד הביטחון.

בני גנץ לנתניהו: “מכירת צוללות היא עניין אישי? זה מחייב בדיקה”

יו”ר הוועדה השופט אמנון סטרשנוב החליט כי הוועדה תתכנס שלוש פעמים בשבוע החל מיום שלישי הקרוב, ודיוניה הראשונים יהיו סגורים לציבור מטעמי ביטחון מידע. בדיונים הראשונים צפויות להישמע עדויות של נושאי תפקידים שהיו מעורבים בתהליכי הרכש.

בהמשך, דיונים אשר לא יכללו נושאים מסווגים ייפתחו לציבור ולתקשורת. זמן מה לאחר כל דיון של הוועדה שיוגדר כמסווג, יופץ פרוטוקול הדיון לאחר השמטת הנושאים המסווגים כל זאת מתוך שאיפה לשקיפות מירבית של דיוני הוועדה, בכפוף לאילוצי ביטחון.

בני גנץ עם השופט בדימוס סטרשנוב // צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

לצידם של סטרשנוב ופרידמן ייקח חלק בוועדה גם האלוף (במיל’) אברהם בן שושן, לשעבר מפקד חיל הים. הוועדה תתמקד בנושאים הבאים: הפרוצדורה בהליכי הרכש של מערכת הביטחון בנוגע לספינת המגן סער 6 והצוללות, ממשקי העבודה בין כל הגורמים העוסקים ברכש ובהם מערכת הביטחון, משרד ראש הממשלה והמועצה לביטחון לאומי, תחומי האחריות של צה”ל בהליכי הרכש ומעמדם של המתווכים בעסקאות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.