בנט: “נרתמים לשימור הקואליציה, קיום הממשלה ואולי גם להרחבתה”

הסיפורים הטובים ביותר עוֹלָם

ראש הממשלה נפתלי בנט פתח היום (שני) את כנס הקיץ של הכנסת ה-24 ונשא דברים בפתח ישיבת הסיעה הראשונה של סיעת ‘ימינה’. במרכז הדברים העמיד בנט את חשיבות האחדות בישראל בעת הנוכחית, בצל המתיחות הביטחונית וגל הטרור המשתולל ואמר כי “צריך לעמוד מאוחדים מול אויבינו”.

כאמור, ראש הממשלה ציין גם את נושא האחדות בעם והמשבר הפוליטי בישראל: “חשוב מאוד להחזיק את הקואליציה. החלופה היא לחזור שנה אחורה, וזה איום ונורא. תזכרו איפה היינו לפני שנה בשומר חומות, מדינה מסוכסכת. בשנות השיתוק הפוליטי נפער פער ענק בהתעצמות הביטחונית של מדינת ישראל, פער שאנחנו לאט לאט סוגרים”.

המהומות ביפו. צילום: אבשלום ששוני

“חווינו אובדן משילות בערים המעורבות. אסור לשכוח את המחירים ששילמנו. אין לנו מדינה אחרת. מה שהכי מטריד אותי זה איך אנחנו מחזיקים את מדינת ישראל מבפנים. רמת האיבה, כפי שראינו ברדיפה אחרי עידית ואחרי ניר ובאיומים כלפיי וכלפי איילת – זה איום ונורא. התפקיד שלנו זה לא להיגרר אחרי זה אלא להוביל. צריכים להירתם בכל כוחנו לשימור הקאוליציה, קיום הממשלה ואולי גם להרחבתה”, הוסיף בנט.

ראש הממשלה סיכם את דבריו באומרו כי “לא צריך להיכנס לקרבות בתוך הקואליציה מי מושך יותר לכיוון שלו – כי החבל יקרע. המצב לא מושלם, האחריות שלנו היא להתמודד בסיטואציות אמת ולא בדמיון של מה היינו רוצים. צריך לבחור בין חלופות אמת ואני שמח שאנחנו נוהגים באחריות״.

Leave a Reply

Your email address will not be published.