בנט בתום הערכת מצב: “נקיים את מצעד הדגלים בי-ם כסדרו”; המשטרה בכונות שיא, גייסה מאות אנשי מילואים

עוֹלָם

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים היום (שישי) שיחת עדכון לקראת יום ירושלים ומצעד הדגלים שיצוינו ביום ראשון. רה”מ קיבל עדכון מקיף אודות ההיערכות המשטרתית לקראת האירועים, בדגש על המאמצים המודיעיניים ועל תגבור הכוחות בשטח על מנת לאפשר את ציון יום ירושלים וקיום מצעד הדגלים באופן סדור ובבטחה. בשיחה השתתפו השר לביטחון פנים, עמר בר-לב, מפכ”ל המשטרה, יקב שבתאי וגורמים נוספים.

בנט אמר כי מצעד הדגלים יתקיים כסדרו ועל פי המתווה המתוכנן, כפי שמתקיים מזה עשרות שנים. לפיכך, יסתיים המצעד בכותל ואינו עובר בהר הבית. כמו כן, הפעילות בהר הבית תימשך כרגיל.

לקראת יום ירושלים: הושלם גיוס המילואים של מג”ב

בתוך כך, כפי שפורסם לראשונה ב”ישראל היום”, הושלמה הערכות גיוס לוחמי המילואים של משמר הגבול לטובת אבטחת אירועי יום ירושלים. החל מאתמול גיוסו מרחבי הארץ לוחמים ולוחמות, מפקדים ומפקדות של מערך המילואים של משמר הגבול לטובת תגבור אירועי יום ירושלים במרחבים של מג”ב ירושלים ומג”ב עוטף ירושלים.

מפקד מג”ב, ניצב אמיר כהן ולוחמים במחוז ירושלים. המשטרה בכוננות שיא, צילום: אורן כהן

שלוש פלוגות גיוסו אתמול ובתוכן כ-200 אנשי מילואים אשר הצטרפו לפלוגת מילואים שכבר הייתה בתעסוקה מבצעית. הפלוגות עברו ב-24 שעות האחרונות מסלול גיוס והכשרה הכוללת אימוני ירי ואמצעים לפיזור הפגנות והכנה מנטלית לקראת המשימה הלאומית.

בהערכת מצב בראשתו של מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן עם סגל הפיקוד הבכיר של מג”ב ומפקדי מערך המילואים, אמר מפקד מג”ב: “אני רוצה להביע הערכה רבה למערך המילואים, ללוחמים וללוחמות, למפקדים ולמפקדות שנרתמו באופן מלא למשימה, אני מרוצה ממהירות הגיוס של המערך. הבקשה שלי לגייס את מערך המילואים – כוח מקצועי מבצעי מיומן עם פיקוד ושליטה מסודר,  שלאורך כל השנה עובר קברת דרך משמועתית באימונים והכשרות שבהם אנחנו מתאימים את המערך לאתגרים המבצעיים.

“מערך המילואים אף פעם לא מאכז אני מעריך מאוד את המערך, לגייס 200 לוחמים בזמן קצר מעיד על המחויבות והבנת המשימה של כולכם. אני מסתכל על הגיוס הנוכחי למשך עשרה ימים לפחות. ככל שאנחנו נמצאים למסה ולגודל יש השפעה קריטית ליכולת שלנו כחיל לתת ביטחון אישי לאזרחים”.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.