בלי אבירים על סוסים: איך ביידן התקבל בסעודיה לעומת פוטין וטראמפ?

הסיפורים הטובים ביותר עוֹלָם

נשיא ארצות הברית, ג’ו ביידן, סיים את מסעו במזרח התיכון, שכלל בין היתר את ישראל וסעודיה. ביקורו של הנשיא בסעודיה עורר עניין רב בעולם, זאת לנוכח יחסיו עם יורש העצר הסעודי, בן סלמאן, לאחר שביידן האשים את האחרון ברצח העיתונאי ג’מאל חאשוקג’י.  ביידן לא התקבל עם נחיתתו בסעודיה ע”י המלך או יורש העצר, זאת בניגוד לביקורי עבר של מנהיגים בכירים במדינה. 

ולדימיר פוטין בסעודיה (צילום: Bandar Algaloud/Courtesy of Saudi Royal Court/Handout via REUTERS)ולדימיר פוטין בסעודיה (צילום: Bandar Algaloud/Courtesy of Saudi Royal Court/Handout via REUTERS)

לעומת ביידן, קודמו בתפקיד, דונאלד טראמפ, ונשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, התקבלו עם נחיתתם במדינה באופן מכבד הרבה יותר. עם נחיתתו של טראמפ בסעודיה ב-2017, התקבל הנשיא לשעבר בצורה חמה. אורגן לכבודו ריקוד עם חרבות והוקצה מלון נפקד לאירוח הנשיא וסביבתו. הנשיא לשעבר אף זכה לעיטור הוקרה ממלך סעודיה, סלמן.

הנשיא טראמפ זוכה לעיטור הוקרה ממלך סעודיה סלמן (צילום: רויטרס)הנשיא טראמפ זוכה לעיטור הוקרה ממלך סעודיה סלמן (צילום: רויטרס)

עם הגעתו של פוטין לסעודיה, גם כן ב-2017, הוא זכה לקבלת פנים חמה אף יותר. שיירתו של הנשיא הרוסי לוותה ב-16 אבירים שרכבו על סוסים, וארמון מיוחד הוקצה לאירוח פוטין ומשפחתו. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.