ביטן: “אין על מה לדבר על שיתוף פעולה עם עבאס, שיוציא את החומר שיש לו”

הסיפורים הטובים ביותר עוֹלָם

חבר הכנסת דוד ביטן (ליכוד) שוחח היום (חמישי) עם אריה אלדד ורוני בר-און בתוכניתם ב-103FM על פיזור הכנסת, טען כי אין אפשרות לשיתוף פעולה בין מפלגתו לבין המפלגות הערביות ואף קרא ליו”ר רע”מ מנסור עבאס “להוציא את החומר שיש לו”. 

ביטן פתח ואמר: “אני קורא למנסור עבאס שיוציא את החומר שיש לו, בלי קשר לזה, שים לב, אנחנו מדברים אחרי שנה ובשנה הזו היו הרבה דברים שלימדו אותנו לקח, שדברים כאלה לא צריכים לחזור על עצמם. הם לא רגילים להיות חלק מהשלטון, הם רק רוצים לקבל, סוחטים כל היום, הרימו ראש באופן מיוחד במינו, ולא רק חברי הכנסת, אלא גם האזרחים. היום, אין אפילו על מה לדבר על שיתוף פעולה עם אחד כזה. ככה אי אפשר לנהל מדינה, זה ברור שזה נכשל”.

על ראש הממשלה הנכנס יאיר לפיד אמר: “יש לי בעיה עם העמדות שלו ועם הרצון שלו לקרב לא רק את רע”ם, אלא גם המשותפת. אני לא יודע איך הוא ינהל את המדינה, אבל להגיד שהוא יהיה מסוכן? לא חושב, כי לפי הכללים בישראל, ממשלת מעבר כמעט לא יכולה לעשות שום דבר. להגיד שהוא ינהל בצורה טובה? לא חושב”.

על חוק המטרו הוסיף: “תמיד כשיש בחירות עושים ניקוי שולחן והפעם זה נגע בקרוב ל־50 חוקים – שזה הרבה מאוד. יצאה סיטואציה בכנסת שבה כל המפלגות וכל חברי הכנסת באופן אישי רצו להעביר חוקים באופן כזה שיבואו איתם לציבור בבחירות. זה יצר לחץ גדול מאוד. אם היו באים מההתחלה עם חוק המטרו, יכול להיות שהיינו מסכימים, אבל אי אפשר להעביר 200 חוקים בשבוע רק כי יש בחירות”. 

סייע בעריכת הכתבה: דוד זבולוני – 103fm

Leave a Reply

Your email address will not be published.