ביטחון מעל הכול: כיצד נבחר מערכת אזעקה לבית?

עֵסֶק

אילו מערכות אזעקה קיימות כיום בשוק?

שני הסוגים העיקריים של מערכות אזעקה ביתיות, כוללים מערכת קווית, ומערכת אלחוטית.
מערכת אזעקה קווית – בדומה לטלפון קווי – דורשת חיבור כבלים בין החלקים השונים שלה, כמו גלאי התנועה וצופר האזעקה, לבין כבל פיקוד ומערכת בקרה מרכזית. ניתן להשתמש בתשתית התקשורת הביתית כבסיס למערכת אזעקה זו, או במקרה של תכנון בית חדש, לכלול בו קו ייעודי עבור המערכת.

לעומת זאת, מערכת אזעקה אלחוטית אינה זקוקה לחיבורים אלה – שכן החלקים השונים שלה מתקשרים זה עם זה באופן אלחוטי, ממש כמו הטלפון האלחוטי. מאפיין זה הופך אותה לקלה יותר ולרוב גם זולה יותר להתקנה.

מערכות אזעקה מתקדמות

עם ההתקדמות הטכנולוגית ומהפכת “האינטרנט של הדברים”, שמאפשרת לחבר לאינטרנט גם מצלמות פשוטות והתקנים נוספים, גם תחום מערכות האזעקה עבר שינוי. כיום, ניתן לחבר למערכת האזעקה הביתית שלל רכיבים נוספים, שיגבירו את יכולת הניטור של המתרחש בבית, גם מרחוק.
כך למשל, חיישני נפח יכולים לאתר כניסת פורצים לבית; ואילו חיישני הצפה ובקרת טמפרטורה, יכולים לאתר הצפה או חשד לאש שפרצה בבית ולהתריע על כך באפליקציות ייעודיות.

לכל אלה יש לצרף כמובן את מצלמות האבטחה במעגל סגור, שמאפשרות לנו לצפות מכל מקום בנעשה בבית, להבחין בפעילויות חשודות – ובמקרה הצורך, להחזיק בתיעוד איכותי ואמין אותו ניתן גם להגיש למשטרה בעת תלונה על פריצה.

לסיכום, פריצות לבתים היא תופעה לא נעימה כלל – אך היא קיימת ובממדים לא קטנים, עם אלפי פריצות מדי שנה לבתים בישראל. עם זאת, לרשותנו עומדים אמצעים מגוונים שיסייעו לנו להתמודד עם הבעיה, בין אם בצמצום סכנת הפריצה, או האפשרות לקבל פיצוי כספי גם בתרחיש הגרוע ביותר.

ביטוח דירה שווה לסגור בעצמך בביטוח 9 ולהרוויח – לקבלת הצעה >

Leave a Reply

Your email address will not be published.