בדרך לעקוף את אינטל? אפל מתכננת סדרת מעבדים נוספת למחשבי המק

הסיפורים הטובים ביותר

אפל מתכננת סדרת מעבדים חדשה למחשבי המק שלה, אותם היא מתכננן לחשוף כבר במהלך 2021, מטרת החברה היא להציג מעבדים עם ביצועים חזקים ומהירים יותר מאלו שמבית אינטל. בעקבות החדשות מניית אינטל יורדת ב-4% במסחר בוול סטריט.

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

המשמעות של המהלך של החברה הוא עלייה נוספת בתחרות בין אפל לאינטל בשוק המעבדים. אתר בלומברג מדווח על סמך מקורות מעורבים שמהנדסי החברה בקופרטינו עובדים בימים אלה על המעבדים החדשים, שמתבססים על שבב ה-M1.

 

בחודש נובמבר השיקה אפל את סדרת המקבוקים החדשה שלה, שהתבססו על שבבי M1 – המקבוק אייר, מקבוק פרו והמקבוק מיני. לדברי המקורות, השבב החדש שעליו עובדים בימים אלה, שיצא לכל המוקדם באביב הקרוב (ולכל המאוחר בסתיו הבא), צפוי להשתלב בדגמים הבאים של המקבוק פרו, ב-iMac ואף במחשב העוצמתי ביותר של החברה – המק פרו. 

M1, המעבד החדש של אפל M1, המעבד החדש של אפל צילום מסך: Apple

 

כניסה חזקה של אפל לשוק המעבדים צריכה כאמור להדאיג את אינטל, ולא רק בגלל שכ-10% מההכנסות שלה בתחום המעבדים מקורן במחשבים של אפל. החשש העיקרי הוא שאפל תהפוך בהמשך למתחרה של אינטל בסקטור מחשבי ה-PC.

 

על פי הדיווח, שעליו אפל סירבה להגיב, החברה עדיין לא הגיעה לשלב ההחלטה הסופית האם להיכנס לתחום המעבדים העוצמתיים במיוחד– או להסתפק בגרסאות הקיימות שכבר פיתחה לצד מעבדים של חברות אחרות. התחלת הפרויקט מלמד על השאיפות שלה בהמשך.

Leave a Reply

Your email address will not be published.