אירופה מתבשלת: “לא מכירים פה דברים כאלו”

עוֹלָם

גל חום קיצוני מכה היום (שני) ביבשת אירופה ותושבים מבריטניה ועד יוון סובלים מטמפרטורות גבוהות באורח חריג ומגל שריפות הרסניות שכילו עשרות אלפי דונמים של חורש טבעי, כפרים ועיירות.

בבריטניה נרשמו טמפרטורות שיא בדרום מזרח אנגליה ומאות תושבים פונו לקבלת טיפול רפואי בשל החום הקשה. דייויד מילס, תושב העיר נוטינגהאם סיפר ל”ישראל היום”: “לא זכור לי כזה דבר אף פעם. אנחנו לחלוטין לא מוכנים למצב. לאף אחד אין מזגן, גם במקומות ציבוריים הרבה פעמי אין קירור ראוי. הקשישים מאוד סובלים”.

שריפת יער אדירה בחבל הז’רונד בדרום מערב צרפת, צילום: רויטרס

“אני תקוע בבית ולא יוצא החוצה בגלל החום. באמצע הלילה היו 27 מעלות ואני לא מצליח להירדם. זה מזכיר לי את הביקור שלי בישראל בחודש אוגוסט. בכל קית יש כמה ימים חמים, אבל משהו גל חום כזה הוא פשוט לא משהו שחווינו פה בעבר”, אומר מילס.

גם בצרפת גל החום מכה ללא רחמים ברוב חלקי המדינה. רותם בר, ישראלית המתגוררת בחבל הדורדון בדרום מערב המדינה, סמוך לאזור הז’ירונד שם שריפות חורש עצומות כילו עשרות אלפי דונמים של יערות אורן, מספרת ל”ישראל היום” על החוויה הקשה.

“החום פשוט השבית אותנו. אנחנו מארחים פה בני משפחה ולקחנו אותם לסיבוב בסופר מרקט על מנת להתחמק מהחום. אנחנו מהמעטים שחזו את ההתחממות הגלובלית וקנינו מזגן, אז כמעט כל השכנים מוצאים סיבות לבוא לבקר. אני חוגגת היום יום הולדת שישים ופשוט אין לי כוח לזוז לשום מקום, המצב גם ממש מסוכן לאנשים מבוגרים יותר”, מספרת הישראלית.

“היום הוא היום החם ביותר בגל הזה. באיזור בורדו היוכמעט 47 מעלות. כאן בדורדון כבר 40 מעלות והיד עוד נטויה. ביערות חבל לה לנד, יער האורנים הגדול באירופה, משתוללת שריפה שכילתה כבר מעל 100,000 דונם. 14000 תושבים פונו מהבתים”, מספרת בר.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.